اپل احتمالاً تا سال 2026 طراحی مک‌بوک پرو را تغییر نخواهد داد

تغییرات ظاهری جدید که در آیپد پرو M4 دیدیم، تقریباً پس از شش سال اعمال شدند و به همین دلیل ممکن است این تبلت چندین سال این فرم فکتور را حفظ کند. بااین‌حال باریک‌ترشدن آیپد پرو، احتمالاً به‌نوعی شروع پارادایم جدید اپل باشد.

طراحی و ظاهر مک‌بوک پرو و ​​مک‌بوک ایر اپل در دنیای لپ‌تاپ‌ها نمادین هستند و معمولاً نیز بازه زمانی تغییر آن‌ها طولانی است. اکنون طبق گزارش بلومبرگ، تغییر طراحی در مک‌بوک پرو ممکن است تا سال 2025 یا 2026 اتفاق نیفتد.

احتمال دارد یکی از تغییراتی که در مک‌بوک پرو ببینیم، باریک‌ترشدن آن‌ باشد. البته ممکن است باریک‌شدن این لپ‌تاپ به قیمت حذف برخی از درگاه‌های مهم تمام شود. همچنین احتمالاً اپل همین رویه را در اپل واچ و آیفون جدید نیز در پیش خواهد گرفت. طبق گفته‌های قبلی مارک گرمن، هدف اپل این است که نازک‌ترین و سبک‌ترین محصولات در تمام دسته‌ها را ارائه دهد.

تأمین نمایشگر مک‌بوک پرو جدید ظاهراً از پاییز 2024 آغاز خواهد شد، بنابراین ممکن است این لپ‌تاپ در فصل چهارم سال جاری میلادی عرضه شود. یکی از تغییرات اساسی مک‌بوک پرو 2024، به احتمال فراوان تراشه M4 باشد که در پردازش هوش مصنوعی قدرتمند است. بااین‌حال نباید انتظار داشت مک‌بوک پرو M4 تغییر چندانی در ظاهر خود داشته باشد.


منبع: https://digiato.com/laptop/a-macbook-pro-design-refresh-is-probably-years-away

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید که احتمالاً تا سال 2025 یا 2026 نباید انتظار رونمایی از ظاهر جدیدی برای مک‌بوک پرو را داشته باشیم. فرم فکتور فعلی مک‌بوک پرو تقریباً سه سال است که تغییر چندانی به خود ندیده و از سال 2021 ثابت مانده است. همچنین مک‌بوک ایر نیز آخرین‌بار در سال 2022 بازطراحی شد؛ به همین دلیل تغییر طراحی بعدی این لپ‌تاپ احتمالاً سال‌ها طول بکشد.

عرضه مک‌بوک با طراحی جدید تا سال 2026