اپل ظاهراً آیپد پرو، مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر را به نمایشگر OLED مجهز می‌کند

براساس گزارش منتشرشده، «جف پو» از شرکت Haitong International Technology Research، در یادداشتی گفته است که اپل قصد دارد مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را در سال 2026 به نمایشگر OLED مجهز کند. این بازه زمانی با پیش‌بینی‌های راس یانگ از شرکت تحقیقاتی DSCC مطابقت دارد.

آیپد پرو، مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر با نمایشگر OLED

به احتمال فراوان، مدل‌های آیپد پرو به نمایشگرهای OLED مجهز و در سال 2024 عرضه می‌شوند. پس از آن نوبت به مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر می‌رسد تا طی سه سال آینده به OLED تجهیز و روانه بازار شوند. احتمالاً اپل عرضه مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی با صفحه‌نمایش OLED را برای سال 2026 برنامه‌ریزی کرده است.

جف پو شایعاتی را که پیش از این درز پیدا کرده بود، تکرار کرده است. به‌نظر می‌رسد که نسل بعدی مدل‌های 11 و 13 اینچی آیپد پرو در سال 2024 عرضه می‌شوند و به نمایشگرهای OLED مجهز خواهند شد. اپل قصد دارد 10 میلیون از این آیپدها را در سال اول وارد بازار کند.

درحال‌حاضر هیچ مک یا آیپدی با نمایشگر OLED وجود ندارد. مدل‌های فعلی آیپد پرو و مک‌بوک پرو صفحه‌نمایش‌های مینی ال‌ای‌دی مبتنی بر LCD دارند. گفتنی است فناوری OLED دارای مزایای زیادی مانند افزایش روشنایی، نسبت کنتراست بالاتر با رنگ‌های سیاه عمیق‌تر، بهبود بازدهی انرژی و عمر باتری بیشتر است.

جف پو همچنین می‌گوید اپل درحال توسعه صفحه‌نمایش OLED برای مک‌بوک ایر است. البته انتظار می‌رود که تاریخ عرضه مک‌بوک پرو OLED زودتر باشد. گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که سامسونگ دیسپلی درحال توسعه یک پنل OLED 13.3 اینچی برای مدل آینده مک‌بوک ایر است و اپل می‌خواهد چندین خط تولید خود را به فناوری نمایشگر OLED تغییر دهد.


منبع: https://digiato.com/tablet/oled-ipad-pros-macbook-pros-macbook-airs-to-launch-in-that-order