اپل ظاهراً روی باتری اختصاصی برای بهبود شارژدهی محصولاتش کار می‌کند

طبق شایعه‌ای جدید، اپل درحال کار روی طراحی اختصاصی برای باتری‌هاست که از مواد جایگزین برای کاتد استفاده می‌کند. این طراحی اختصاصی می‌تواند عملکرد کلی باتری را بهبود دهد که نتیجه‌اش افزایش شارژدهی محصولات آینده اپل ازجمله آیفون‌ها خواهد بود.

طبق گزارش امروز، اپل بیش از اینکه به‌دنبال استفاده از گرافیت باشد، می‌خواهد از سیلیکون در باتری‌هایش استفاده کند. رویکرد مبتنی بر سیلیکون در باتری‌ها می‌تواند ظرفیت باتری را افزایش و مدت‌زمان شارژ آن‌ها را کاهش دهد. با وجود این مزایا، سیلیکون در فرایند شارژشدن مستعد انبساط است، اما ظاهراً اپل راهی برای برطرف‌کردن این مشکل پیدا کرده است.

باتری اپل

با وجود اینکه اپل ظاهراً روی باتری‌های اختصاصی‌اش کار می‌کند، به‌این‌زودی‌ها نباید منتظر عرضه آن‌ها باشیم. گزارش امروز می‌گوید این باتری‌ها در زودترین زمان ممکن، سال 2025 از راه می‌رسند. با توجه به اینکه باتری‌ها بخش مهمی از دستگاه‌های الکترونیکی محسوب می‌شوند، تمرکز بیشتر روی توسعه آن‌ها منطقی به‌نظر می‌رسد.

درحال‌حاضر اپل برای باتری‌های محصولات خود از عبارت «طراحی‌شده توسط اپل» استفاده می‌کند، اما طبق گزارشی که ET News منتشر کرده است، ظاهراً اپل می‌خواهد نقش بیشتری در توسعه باتری محصولاتش داشته باشد. با توجه به اینکه اپل در سال 2019 یکی از مدیران سامسونگ SDI را برای کار روی باتری‌ها استخدام کرد، گزارش اخیر می‌تواند صحت داشته باشد.

باتری اختصاصی اپل احتمالاً سال 2025 از راه می‌رسد

پیش از گزارش امروز، منابع دیگری گفته بودند که اپل روی باتری اختصاصی برای خودروی برقی‌اش، اپل کار (Apple Car)، کار می‌کند، اما تا به امروز هیچ اطلاعاتی درباره این خودرو تأیید نشده است. علاوه‌براین، اپل می‌خواهد تا سال 2025 از کبالت 100 درصد بازیافتی در باتری‌هایش استفاده کند. تمام این موارد می‌توانند نشان‌دهنده این موضوع باشند که اپل در سال‌های آینده از باتری‌های اختصاصی استفاده خواهد کرد.


منبع: https://digiato.com/mobile/apple-custom-iphone-battery-life