اپل ظاهرا روی چهار مک جدید با تراشه M2 و نسل بعدی هوم‌پاد کار می‌کند

البته مارک گورمن تنها به مک‌ها و گونه‌های تراشه M2 بسنده نکرده و گفته نخستین سری از مک‌های M3 یک مک‌بوک ایر 13 اینچی، یک مک‌بوک ایر 15 اینچی کاملا جدید، یک آی‌مک تازه و احتمالا یک نوت‌بوک 12 اینچی که در مراحل اولیه توسعه قرار دارد را شامل خواهد شد.

محصولات آتی اپل

اپل تی‌وی و هوم‌پاد جدید هم از راه می‌رسند

مارک گورمن در ادامه گفته‌های خود به چند محصول دیگر نیز اشاره کرده که مواردی چون یک اپل تی وی جدید با تراشه A14 و رم 4 گیگابایتی، یک هوم پاد با تراشه S8، هدست واقعیت ترکیبی (AR/VR) که احتمالا دارای تراشه M2 و رم 16 گیگابایتی است را در بر می‌گیرند.

از سوی دیگر گورمن اعلام کرده هر یک از این چهار گونه تراشه روی یک مک جدید جای خواهند گرفت، بدین ترتیب اگر گفته‌های گورمن صحت داشته باشند یک مک مینی با تراشه M2، یک مک مینی با تراشه M2 پرو، دو مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی با تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس به همراه یک مک پرو با تراشه‌های M2 اولترا و اکستریم در راه هستند.

بنابر گزارش جدید بلومبرگ، به نظر می‌رسد اپل در حال کار روی چند محصول جدید است که از بین آن‌ها می‌توان به 4 مک مجهز به چیپ M2 اشاره کرد. همچنین ادعا شده اپل تی وی و هوم پاد جدید به همراه چندین محصول دیگر هم در راه هستند.

به گفته گورمن، اپل تی وی جدید با نام رمز J255 در دست توسعه قرار دارد و ارتقای تراشه A12 به A14 می‌تواند قابلیت‌های مرتبط با بازی این محصول را افزایش دهد. از سوی دیگر هوم پاد مذکور با نام رمز B620 نیز از همان تراشه S8 استفاده خواهد کرد که قرار است در سری 8 اپل واچ مورد استفاده قرار گیرد، هرچند این چیپ تفاوت چندانی با نسل قبلی‌اش نخواهد داشت.


منبع: https://digiato.com/article/2022/06/27/apple-is-working-on-several-new-products-including-4-new-macs

ادعاهای ذکر شده توسط «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ مطرح شده‌اند. به عقیده وی اپل قصد دارد گونه‌های متعددی از تراشه M2 را معرفی کند که می‌توانند گزینه‌های پرو، اولترا، مکس و اکستریم را شامل شوند.

وی علاوه بر موارد مذکور همینطور ادعا کرده اپل در حال کار روی مدل‌های آیپد پرو مجهز به تراشه M2 و یک آیپد پایین رده با تراشه A14 و درگاه USB-C است. کنار این محصولات ایرپاد پرو جدید نیز تحت توسعه قرار دارند.

محصولات آتی اپل