اپل قصد دارد خط تولید مک بوک را علاوه بر ویتنام به تایلند نیز منتقل کند

در طول چند سال گذشته اپل تلاش کرده تا وابستگی خود نسبت به چین را کاهش دهد و همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد تا تصمیم غول فناوری جدی‌تر شود. تخمین زده شده که اختلالات مربوط به کووید-19 در بزرگ‌ترین کارخانه مونتاژ آیفون جهان یک میلیارد دلار در هفته برای این شرکت هزینه به همراه داشته است.

انتقال خط تولید مک بوک به تایلند

در این گزارش همچنین گفته شده که ساعت‌های هوشمند اپل نیز برای بیش از یک سال، بدون سر و صدا در تایلند ساخته می‌شوند.


منبع: https://digiato.com/article/2023/04/14/macbook-production-thailand

Nikkei Asia در گزارش خود درباره انتقال خط تولید مک بوک به تایلند نوشت:

در ادامه گزارش گفته شده که یکی از تأمین‌کنندگان اپل گفته که در حال حاضر یک خط تولید آزمایشی مک بوک را در تایلند تکمیل کرده است. همچنین کارخانه‌هایی برای اپل در تایلند نیز در ساخت هستند که تا پایان سال جاری تکمیل خواهند شد.

اپل به تدریج خط تولید خود را با کارخانه‌های مونتاژ هند، ویتنام، اندونزی و کشورهای دیگر متنوع کرده است، اما پیشرفت آن در چند وقت گذشته کند بوده است. به عنوان مثال، مونتاژ مک بوک هنوز به‌طور انحصاری در چین انجام می‌شود. اولین بار در سال گذشته گفته شده بود که این شرکت قصد دارد از اواسط 2023 شروع به تولید مک‌بوک در ویتنام کند و اکنون در گزارش جدیدی به تایلند نیز اشاره شده است.

انتقال خط تولید مک بوک به خارج از چین یکی از اهداف استراتژیک اصلی این شرکت است که در گزارش‌های قبلی به ویتنام برای آن اشاره شده بود. اکنون در گزارش جدیدی گفته شده که شرکت‌های دارای کارخانه در تایلند نیز برای مونتاژ مک‌بوک آماده می‌شوند.

«اپل در حال مذاکره با تأمین‌کننده برای ساخت مک بوک در تایلند است، زیرا این شرکت به کاهش وابستگی خود به چین با وجود شک و تردیدهای ژئوپلیتیک ادامه می‌دهد.»

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با