اپل مک بوک پرو 2017 را به لیست محصولات قدیمی خود اضافه کرد

مک بوک پر‌و 2017 دومین نسل از لپ‌تاپ‌های اپل با تاچ‌بار است که ابتدا با مدل‌های 2016 معرفی شد. البته این مدل‌های مک بوک پرو چندان موفق نبودند و اغلب به‌دلیل مشکلات مربوط به صفحه کلید پروانه‌ای خود با انتقاد مواجه می‌شدند. همین موضوع باعث شد تا اپل در سال جاری بابت کیبورد پروانه‌ای مک‌بوک‌ها به کاربران 50 میلیون دلار غرامت بپردازد.

نکته قابل‌توجه دیگر اینکه آپدیت آینده سیستم‌عامل macOS Sonoma با مدل‌های 2018 و جدیدتر مک بوک پرو سازگار است. بنابراین مک بوک پرو 2017 که اکنون به‌عنوان یک دستگاه قدیمی معرفی شده، این به‌روزرسانی را دریافت نخواهد کرد.

همانطور که اپل در صفحه مربوط به محصولات قدیمی خود توضیح می‌دهد، یک محصول پنج سال پس از پایان عرضه اولیه برای فروش، قدیمی در نظر گرفته می‌شود. با قرار گرفتن در این فهرست، قطعات موردنیاز برای تعمیر محصولات به فروشگاه‌های معتبر اپل و ارائه‌دهندگان خدمات مجاز ارائه نخواهد شد. همانطور که در فهرست اپل قابل مشاهده است، اکنون مک بوک پرو 2017 نیز به فهرست محصولات قدیمی سازنده آیفون اضافه شده است.

مک بوک پرو 2017 حالا یک محصول قدیمی است

اپل برای محصولاتی که توسعه آن‌ها متوقف شده، دسته‌بندی دیگری تحت عنوان «محصولات منسوخ» دارد. درحالی‌که محصولات قدیمی فقط قطعات موردنیاز برای تعمیر خود را دریافت نمی‌کنند، اپل توضیح داده که محصولات موجود در فهرست منسوخ‌شده واجد شرایط هر نوع تعمیر در فروشگاه‌های اپل یا ارائه‌دهندگان خدمات نیستند. یک محصول هفت سال پس از پایان توزیع اولیه وارد لیست منسوخ‌شده می‌شود.


منبع: https://digiato.com/laptop/2017-macbook-pro-touch-bar-vintage

سال گذشته میلادی، اپل اولین مک بوک پرو مجهز به تاچ بار را به لیست «محصولات قدیمی» خود اضافه کرد. اکنون پس از گذشت یک سال، مک بوک پرو 2017 مجهز به تاچ‌بار نیز به این لیست اضافه شده است.

درحالی‌که مدل‌های سال 2017 مک بوک پر‌و با تاچ‌بار در فهرست محصولات قدیمی قرار گرفته‌اند، نسخه 2017 بدون تاچ‌بار این دستگاه هنوز یک سال دیگر با آن فاصله دارد.