اپل همچنان 8 گیگابات رم مک‌بوک‌ها را برای انجام کارها مناسب می‌داند

همچنین این اولین‌بار نیست که اپل از 8 گیگابایت رم در دستگاه‌های خود دفاع می‌کند. پیش‌ازاین مدیر بازاریابی جهانی محصولات اپل اظهار داشت که 8 گیگابایت حافظه یکپارچه مشابه 16 گیگابایت در سیستم‌های دیگر است. اما آزمایش‌های مختلف نشان داده‌اند که این پیکربندی برای اجرای چند برنامه به‌طور همزمان کافی نیست.


منبع: https://digiato.com/laptop/apple-executives-defend-companys-macbook-lineup-with-8gb-unified-ram

ایوان بویزی می‌گوید که این میزان رم برای اکثر کارهایی که عمده کاربران با این لپ‌تاپ انجام می‌دهند کافی است. او برای مثال به وب‌گردی، پخش محتواهای مختلف، ویرایش عکس و ویدیوهای سبک و انجام بازی‌های معمولی اشاره کرد.

مک بوک ایر جدید 13 و 15 اینچی M3 و مک‌بوک پرو مدل M3 همگی دارای 8 گیگابایت رم یکپارچه برای پیکربندی مدل‌های پایه هستند. از آنجایی که حالا رقبای اپل مدل‌های پایه نوت‌بوک‌های پریمیوم خود را با رم 16 گیگابایتی تجهیز می‌کنند، به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها در این رقابت عقب مانده‌اند. اکنون مدیران اپل در مصاحبه‌ای از این تصمیم غول فناوری دفاع کرده‌اند و می‌گویند که این مقدار رم برای انجام کارهای مختلف «مناسب» است.

«کیت برگرون» (Kate Bergeron)، معاون مهندسی سخت‌افزار اپل، و «ایوان بویزی» (Evan Buyze)، مدیر بازاریابی مک‌، با نشریه چینی ITHome مصاحبه‌ای داشتند و درباره چندین موضوع پیرامون مک‌بوک‌ها صحبت کردند. در جدیدترین مدل‌های مک‌بوک ایر، نسخه‌های پایه تنها 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی را در اختیار شما قرار می‌دهند، که برای عده‌ای از کاربران کافی نیست. حالا در این مصاحبه بویزی اذعان می‌کند که 8 گیگابایت برای کارهای مختلف مناسب است.

دفاع مدیران اپل از هشت گیگابایت رم مک‌بوک‌ها

البته باید توجه کرد که مصاحبه اخیر بیشتر روی مک‌بوک ایر M3 متمرکز بوده است، بنابراین این اظهارات تا حدی درست است. درواقع، کاربران می‌توانند اکثر کارهای ابتدایی و روزمره خود را به‌راحتی با 8 گیگابایت رم انجام دهند. بااین‌حال، کسانی که قصد دارند از مک‌بوک خود برای تدوین یا برنامه‌نویسی استفاده کنند، ممکن است به دلیل کمبود رم با مشکلاتی مواجه شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با