باتری خارق‌العاده مک‌بوک پرو M2؛ شارژدهی بیش از 16 ساعت!

مهاجرت اپل به تراشه‌های اختصاصی به این معناست که کاربران دیگر لازم نیست نگران عمر باتری لپ‌تاپ خود باشند. به تازگی یک منتقد رسانه‌ای سعی کرده باتری مک‌بوک پرو M2 را خالی کند، اما در نهایت نتوانسته عمر آن را به کمتر از 16 ساعت و نیم برساند.

خانم چین می‌گوید اگرچه در این آزمایش سعی داشته شارژ باتری مک‌بوک پرو M2 را خالی کند، اما به طور مصنوعی پردازش‌های عجیبی اجرا نکرده که به باتری فشار بیاورد. چون قصد داشته آزمایش او شبیه کارکردهای شخصی خودش در شرایط روزمره باشد.

اگرچه لپ‌تاپ اپل از نظر شارژدهی عملکرد درخشانی داشته اما دیروز در مطلبی به شما گفتیم که مدل پایه این دستگاه از نظر سرعت حافظه SSD افت قابل توجهی نسبت به نسل قبل داشته است.


منبع: https://digiato.com/article/2022/06/28/macbook-pro-m2-battery-will-not-drain

خانم چین می‌گوید در آزمایش مشابهی که روی لپ‌تاپ گیگابایت Aero 16 انجام داده بود توانست دستگاه را تا ساعت 10:30 شب زنده نگه دارد. این در حالی است که لپ‌تاپ گیگابایت باتری بسیار بزرگ‌تر 99 وات ساعتی دارد و قیمت مدلی که او بررسی کرده 4399 دلار است.

مک‌بوک پرو M2

مک‌بوک پرو M2 باتری فوق‌العاده‌ای دارد

منتقد ورج می‌گوید آن شب تا ساعت 2:13 بامداد بیدار بود و شارژ باتری تا 63 درصد پایین آمد. سپس او یک ویدیوی 10 ساعته یوتیوب با کیفیت Full HD را در کنار پلی‌لیستی روی اسپاتیفای پخش کرد و به رختخواب رفت. اما وقتی صبح ساعت 8:15 از خواب بیدار شد، دید که شارژ باتری به 36 درصد رسیده است. در نهایت، دستگاه تا ساعت 12:30 ظهر روشن ماند و بالاخره در حین پخش یک موزیک ویدیو خاموش شد.

«مانیکا چین» از وب‌سایت ورج برای آزمایش دوام باتری مک‌بوک پرو M2 اپلیکیشن‌های مختلف روزانه خود را به شکل همزمان باز کرد. این اپلیکیشن‌ها شامل اسپاتیفای، چندین زبانه در مرورگر، یک فایل Google Doc و غیره بودند. او این آزمایش را ساعت 8 شب آغاز کرد. اما پس از 16 ساعت و 30 دقیقه و 39 ثانیه، لپ‌تاپ اپل بالاخره در حین پخش یک موزیک ویدیو خاموش شد.