سامسونگ اولین لپ‌تاپ OLED با سنسورهای لمسی یکپارچه را معرفی می‌کند

انتظار می‌رود گلکسی بوک 3 سامسونگ در رویداد Unpacked این شرکت که 1 فوریه (12 بهمن) برگزار خواهد شد، معرفی شود. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا تمام مجموعه گلکسی بوک 3 پرو با این نمایشگر عرضه خواهند شد یا سامسونگ آن را فقط در دسترس مدل‌های رده‌بالاتر بوک 3 پرو 360 و بوک 3 اولترا قرار می‌دهد.


منبع: https://digiato.com/article/2023/01/25/samsung-galaxy-book-3-touchscreen-oled-on-cell

سامسونگ و اپل درحال‌حاضر از این فناوری در گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند و آوردن آن به لپ‌تاپ‌ها می‌تواند به قابلیت حمل دستگاه‌ها بیشتر کمک کند.

مشخصات فناوری نمایشگر سامسونگ

گلکسی بوک
انتظار می‌رود سامسونگ دیسپلی این فناوری را به تولید‌کنندگان دیگر نیز بفروشد که برای مک بوک پروی شایعه‌شده اپل که قرار است در سال 2025 با نمایشگر OLED لمسی عرضه شود، خبر خوبی به‌نظر می‌رسد.

همان‌طور که سامسونگ دیسپلی توضیح می‌دهد، این پنل‌ها از چیزی به نام فناوری امولد لمسی روی سلول (OCTA) استفاده می‌کنند. درواقع به‌جای قراردادن حسگرهای لمسی روی یک فیلم، سنسورهای لمسی مستقیماً در پنل قرار می‌گیرند که این امر ضخامت و وزن نمایشگر را کاهش می‌دهد.

سامسونگ می‌گوید این نمایشگر از وضوح 3K با نسبت تصویر 16:10 و رفرش ریت 120 هرتز پشتیبانی می‌کند که با مشخصات لو‌رفته از گلکسی بوک 3 اولترا مطابقت دارد. گفته شده بود که این دستگاه دارای یک پنل 16 اینچی سوپر امولد 3K خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود که این فناوری در اندازه‌های 13 و 16 اینچی عرضه شود.

لپ تاپ گلکسی بوک 3 سامسونگ دارای یک پنل OLED خواهد بود که در آن از فناوری سلولی استفاده می‌شود و حسگرها مستقیماً در نمایشگر قرار می‌گیرند تا صفحه لمسی نازک‌تر و سبک‌تری داشته باشد. سامسونگ دیسپلی اعلام کرده است که تولید انبوه این فناوری برای لپ‌تاپ‌ها را آغاز کرده و همراه با برخی مدل‌ها از «نسل بعدی سری گلکسی بوک» عرضه خواهد شد.