سرفیس لپ‌تاپ SE 2 احتمالاً به‌زودی با اینتل Alder Lake N معرفی می‌شود

«زک بودن»، یکی از خبرنگاران مطرح محصولات مایکروسافت، در توییتی مدعی شده است که سرفیس لپ‌تاپ SE 2 آماده معرفی بوده و البته تاریخ دقیقی برای این کار اعلام نشده است.

سرفیس لپ‌تاپ SE 2 با پردازنده سری آلدر لیک N اینتل

نسل اول سرفیس لپ‌تاپ SE از پردازنده اینتل سلرون استفاده می‌کند، اما از آنجایی که اینتل می‌خواهد سری N را جایگزین پردازنده‌های پنتیوم کند، استفاده مایکروسافت از این پردازنده‌ها منطقی به‌نظر می‌رسد.

درحالی‌که این منبع تاریخ دقیق معرفی این لپ‌تاپ را اعلام نکرده، اما از تجهیز آن به پردازنده‌های سری Alder Lake N اینتل خبر داده است که در نمایشگاه CES 2023 معرفی شدند. این منبع اطلاعات دیگری درباره سخت‌افزار این محصول منتشر نکرده است.

مایکروسافت بیش از یک سال پیش از نسل اول سرفیس لپ‌تاپ SE رونمایی کرد و حالا طبق شایعه‌ای جدید، ردموندی‌ها خودشان را برای معرفی نسل دوم این محصول آماده می‌کنند و در آینده نزدیک سرفیس لپ‌تاپ SE 2 از راه می‌رسد.

درنهایت اگر شایعه اخیر صحت داشته باشد، مایکروسافت به یکی از اولین شرکت‌هایی تبدیل می‌شود که از پردازنده‌های جدید اینتل بهره می‌برد. انتظار نداریم ردموندی‌ها برای معرفی این محصول رویداد خاصی برگزار کنند و احتمالاً مشابه نسل اول، تنها با انتشار یک بیانیه از نسل دوم سرفیس لپ‌تاپ SE رونمایی می‌شود.
منبع: https://digiato.com/article/2023/01/17/microsoft-may-soon-announce-surface-laptop-se-2-intel-alder-lake-nسرفیس لپ‌تاپ SE یک لپ‌تاپ پایین‌رده 249 دلاری است که از سوی مایکروسافت برای دانش‌آموزان و محیط‌های تحصیلی طراحی شده. محصول جایگزین این لپ‌تاپ، یعنی SE 2 هم برای چنین هدفی از راه می‌رسد. بااین‌حال باید منتظر عملکرد بهتری باشیم؛ حتی شاید طراحی این محصول هم تغییری نکند و تنها با پردازنده جدیدی روبه‌رو شویم.

سرفیس لپ‌تاپ SE 2
سرفیس لپ‌تاپ SE