سنگین‌ترین لپ تاپ دنیا با وزن 45 کیلوگرم ساخته شد + ویدیو

بزرگ‌ترین چالش برای ساخت سنگین‌ترین لپ تاپ جهان بدون‌شک پیداکردن یک باتری مناسب برای آن است. آن‌ها برای دستگاه خود از چند باتری 150 واتی استفاده کرده‌اند که دو مورد از آن‌ها برای تأمین انرژی موردنیاز نمایشگر و رایانه کوچک و یک باتری سوم کوچک‌تر برای پشتیبانی از نور LED مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سخت‌افزار داخلی این لپ‌تاپ نیز شامل کیت NUC 11 Enthusiast Kit اینتل، پردازنده نسل یازدهم Core i7-1165G7 اینتل و کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 می‌شود. با وجود این قطعات، زوج یوتیوبر موفق شده‌اند تا چندین بازی را روی این دستگاه اجرا کنند.

بیشتر قسمت‌های این لپ تاپ از تخته سه‌لایی ساخته شده است که توسط قاب‌های اکستروژن آلومینیوم با یک لولا پشتیبانی می‌شود. بااین‌وجود، صفحه 43 اینچی دستگاه می‌تواند بالا و پایین برود. برای صفحه کلید دستگاه، این زوج از یک کیبورد مکانیکی Redragon K605 استفاده کرده‌اند و همچنین با گنجاندن یک تاچ‌پد به اندازه تبلت از LTC، نیاز به موس در آن را از بین برده‌اند.

درحال‌حاضر بزرگ‌ترین لپ‌تاپ با اندازه 21 اینچ ارائه می‌شود، بااین‌حال «ایوان» و «کتلین» با استفاده از نمایشگر سامسونگ M70B یک لپ‌تاپ 43 اینچی ساختند.

ساخت بزرگ‌ترین لپ تاپ جهان

یک زوج یوتوبر که همیشه برای انجام چالش‌های عجیب‌و‌غریب آماده هستند، اکنون سنگین‌ترین لپ تاپ جهان را ساخته‌اند که 45 کیلوگرم وزن دارد که در آن از قطعات شرکت اینتل استفاده شده است.

ایوان و کتلین پس از تصمیم‌گیری در مورد سخت‌افزار این لپ تاپ، قطعات پلاستیکی آن را با پرینتر سه‌بعدی تهیه کردند، قطعات چوبی آن‌ها را برش دادند، لوگوی آن را طراحی کردند و سپس قطعات مختلف را به یکدیگر وصل کردند تا بزرگ‌ترین لپ‌تاپ جهان ساخته شود.


منبع: https://digiato.com/article/2023/03/01/worlds-largest-laptop