طراحی داخلی مطب

همانطور که پیش تر در مقالات گذشته اشاره کردیم که مهم ترین عامل در طراحی داخلی کلینیک و مطب ها ایجاد آرامش برای بیماران است. از این رو این بخش در کلینیک های درمانی، به ویژه خدمات پوست و مو که زمان بر است، مبلمانش تا حد راحت بوده و انتخاب رنگ و چیدمان فضا به گونه ای باشد که آرامش را به مخاطبین منتقل کند. به ویژه مکانهایی که بیماران یا همراهان در انتظار مینشینند، باید دارای این ویژگی باشند که همه افراد با آرامش و خیال راحت در آنجا وقت خود را بگذرانند. بهبود عملكرد فیزیكی و روانی محیط برای راحت سازی زندگی شما و رضایتمندی هرچی بیشتر از محل کار و زندگی شما استراتژی ما در تیم ایرانا دکور است . بنابراین قرار دادن اطلاعات راهیابی مناسب در مطب از اصول مهم طراحی دکوراسیون داخلی مطب در تهران است. برای طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکان باید با روانشناسی این محیط آشنا باشیم تا به طراحی فضایی ایده آل برسیم . اکنون نوبت آن رسیده که ببینیم چه نکات و تکنیک های را برای طراحی یک مطب خوب و ایده آل که در آن بیمار احساس حمایت، آرامش و صمیمیت کند، را باید مد نظر داشته باشیم که روانشناس بتواند یک کار مطلوب را در این فضا به بیماران و مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.

می تواند این مکان و فضا را برای شما تا حدی لذت بخش کند. برای انتخاب رنگ بهتر است که رنگ ها را بشناسید. انتخاب متراژ مناسب برای هر قسمت از کلینیک نیز بسیار با اهمیت است . از همین جهت است که نورپردازی در کنار رنگآمیزی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. اهمیت بازسازی کلینیک زیبایی در تهران چیست؟ نکته مهم در نورپردازی مطب های زیبایی و پوست و مو درجه حرارت نور می باشد. سقفها یکی از اجزای فضاهای داخلی هستند که قابلیت زیادی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک را دارند. در صورتی که به طور منطقی به کار رود، می تواند شخصیت فضا را تغییر دهد.

بنابراین طراحی داخلی مطب دندانپزشکی با رویکرد ایجاد احساس آرامش در بیماران و مراجعه کنندگان و رفع استرس آنها، باعث ایجاد فضایی کاربردی و تاثیرگذار می شود که در آن مراجعه کنندگان برای خدمات دندانپزشکی، به جای تجربه کردن استرس، به نتیجه درمانی یا زیبایی خدماتی که می گیرند فکر کنند و این می تواند بهترین نتیجه ی یک پروسه طراحی داخلی درست و اصولی باشد. از این رو معماران و طراحان داخلی که به طراحی و دیزاین کلینیک پوست و مو می پردازند، سعی می کنند تا سرعت و پویایی موجود در رشد علوم پزشکی را در فضاهای درمانی منعکس کنند و ثابت کنند که نیازهای بیماران نیز به همان اندازه رشد کرده است. از آنجا که رعایت نظم و بهداشت پایه و اساس دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی است ، برای کف کلینیک سعی کنید از متریالی استفاده کنید که قابل ضدعفونی و شستشو باشد . افزودن این نکته ضروری است که طراحی داخلی کلینیک و مطب پوست و مو فقط زیبایی شناسی و یا فرصتی برای به نمایش گذاشتن آخرین روند طراحی نیست، بلکه شرط اصلی هنگام طراحی کلینیک های پوست و مو، حفظ عملکرد در کنار زیبایی شناسی می باشد.

ایده دیگر برای ایجاد آرامش در دیزاین دکوراسیون کلینیک ساخت دیوار سبز برای ایجاد نشاط و پاکیزگی هوا است. مورد بعدی در خصوص القا کردن شخصیت خودتان به محیط است. پویایی، افزایش بازده کاری و همچنین بهتر کردن روش زندگی سرلوحه ما در تیم دکوراسیون داخلی است . شما می توانید با کلیک کردن روی لینک زیر به این مطلب دسترسی یافته و در طراحی فضاهای درمانی از آن ها ایده بگیرید. پیشرفت تکنولوژی در این روزها باعث این شده است که امکانات بهداشتی و پزشکی، پیشرفت قابل توجهی داشته باشند. این پیشرفت روزافزون در علوم پزشکی تأثیر به سزایی در طراحی و دکوراسیون فضاهای درمانی نیز داشته است. به همین دلیل طراحی یک فضای منحصر به فرد، برای اطفال بسیار متفاوت است.

نکته مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی مطب در تهران، نورپردازی آن است. ویترین می تواند در دو نوع بیرونی و داخلی پیاده سازی شود با این تفاوت که کارفرما باید تمرکز خود را بیشتر بر ویترین بیرونیمغازه پوشاک قرار دهد و زیباترین و جدیدترین مدل ها را به گونه ای جذاب در آن چیدمان نماید؛ زیرا ویترین اولین موردی است که در وهله ی اول مشتریان به آن ها توجه خواهند داشت. طراحی دکور داخلیچنین محیط هایی از جمله سخت ترین پروژه هایی است که می تواند به یک شرکت طراحی دکوراسیون محول شود، زیرا لازم است علاوه بر مطابقت با سلیقه ی پزشکان محترم به گونه ای باشد که بتواند نیازهای این کسب و کار را فراهم آورد. زیرا بیماران شرایط جسمی و روحی خاصی دادند که باید با رعایت نکات مهم و استانداردهای لازم طراحی آن را انجام داد. همچنین در مطب هایی که مخصوص بیماران مغز و اعصاب است و بیماران با حالات روحی متفاوت در این مطب ها وارد می شوند، بایستی از رنگ های روشن و تلفیق منطقی و آرام آن با دیگر رنگ ها استفاده کنیم. چراغ روشنایی LED مخصوص هم گزینه دیگری است.

در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و سایر مراکز درمانی اغلب از رنگ های آبی و سبز و سفید استفاده می شود که این رنگ ها باعث انتقال آرامش به بیماران می شوند شما هم می توانید در صورت از این رنگ های زیبا در طراحی دکوراسیون مطب پزشکی نیز استفاده کنید. اغلب ورود و منتظر نشستن در مطبها بسیار خستهکننده است و افراد تجربه خوبی از ورود به مطب و مراکز پزشکی ندارند. این امر در حوزه درمانی زیبایی و پوست و مو نیز صادق است. فضای داخلی باید تمیز، ایمن، راحت و ارگونومیک باشد و در عین حال از نظر بصری جذاب باشد – اما باید دقت داشته باشید که این امر هرگز برعکس نباشد ، زیرا یک کلینیک خوب اما غیر کاربردی پزشکان یا بیمارانشان را تحت تأثیر قرار نمی دهد. در واقع ولیو بعد غیر رنگی که گاهی از آن تحت عنوان ارزش رنگی یاد می­شود. طراحی داخلی کلینیک ها و مطب های درمانی و بهداشتی بسیار با اهمیت و ضروری است حتی گاهی فضا از نظر زیبایی شناختی خیلی خوب طراحی شده ، اما ممکن است نیاز بیمار و پزشک را برطرف نکند و باعث ایجاد آرامش بیمار یا مراجعه کننده و سهولت دسترسی پزشک یا درمانگر نشود .

پروژه حاضر شامل طراحی کلینیک پوست، مو، زیبایی و خدمات لیزر می باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد معماری داخلی این پروژه می توان به امکانات مدرن و به روز آن اشاره کرد. با در نظر گرفتن موارد بالا می توان کار طراحی را شروع کرد. با وجود همه مشکلات و در نظر گرفتن شرایط می توان با بهره گیری از بهترین الگوها و المان ها در زمینه طراحی یک طراحی مدرن و شیک را خدمت بیماران و مشتریان عزیز ارائه دادند اگر میخواهید به طراحی و دکوراسیون یک کلینیک بپردازید بهتر است با در نظر گرفتن فضا ها شروع به طراحی پلان کرده و سپس قرار گرفتن هر وسیله را با توجه به فضای موجود طراحی کنیم . طراحی و ایجاد فضاهایی که میتوانند برای اهداف متعددی استفاده شوند، یکی از ایده آلترین ایدههای طراحی داخلی مطبها است که قبل از شروع طراحی داخلی باید به آن توجه کنید.

نور طبیعی فوقالعاده است و به کاهش استرس کمک میکند، اما زیادهروی در آن هم میتواند باعث تابش خیرهکننده نور شود. با توجه به نکاتی که در مورد طراحی و دکوراسیون داخلی مطب پوست و زیبایی در بالا گفته شد، میتوان فهمید که تا چه حد نیازهای انسانی و استانداردهای فضایی در طراحی این فضا در نظر گرفته شده است. همچنین باید بیفزاییم که طراحی فضاهای درمانی از قراردادهای و اصول معمول پا فراتر نهاده و طراحان فضایی کاملا متفاوت از مطب های گذشته ایجاد می کنند. در واقع به هیچ وجه نمی­توان تاثیر مستقیم نوع طراحی دکوراسیون کیلینیک زیبایی بر تعداد مراجعین را منکر شد، زیرا معمولاً افراد مراجعه کننده به کلینیک های زیبایی زمان زیادی را در این مراکز سپری می کنند. قرار دادن تلوزیون یا وسایل پذیرایی در قسمت فضای انتظار، راهکار خوبی برای کوتاه تر کردن زمان انتظار و همچنین سر گرم ساختن همراهان مراجعین است. در طراحی دکوراسیون داخلی مطب زنان از مواد اولیه و مصالح وسایل و ابزارآلات خاصی استفاده می شود. طراحی داخلی مطب زنان و زایمان، به کدام سبک؟ در طراحی داخلی مطب زنان و زایمان همهی این عوامل باید مورد دکوراسیون داخلی مطب زنان توجه قرار بگیرند. همچنین مراجعه کنندگانی که قرار است در اتاق انتظار بمانند، دوست دارند آن محیط علاوه بر آرامش، زیبایی چشمگیری هم داشته باشد.

در طراحی داخلی مطب و کلینیک بایستی حتما اصول اولیه رعایت شود تا بتواند محیط و فضا را برای بیمارانی که ممکن است ساعت ها مجبور باشند به انتظار بنشینند دلپذیر و آرام نماید. انتخاب مبلمان و صندلی برای این مکان از اهمیت زیادی برخوردار است و برای راحتی بیماران در اتاق انتظار باید از مبلمان راحت و کاربردی استفاده نمایید. اگر بیمار در مرحله اول ورود به مطب، دچار سردرگمی در پیدا کردن بخشهای مطب و کلینیک شود، ممکن است دچار استرس شده و تجربه خوبی را با خود به بیرون از مطب نبرد. به طور مثال در طراحی دکوراسیون مطب کودکان بایستی از رنگ های شاد استفاده نمود و فضا را با اکسسوری های رنگی و کودکانه تلطیف کرد تا کودکان با ورود به مطب، تمایل داشته باشند در آن جا بمانند و سرگرم شوند. اگر شما هم با سوالات بالا مواجه هستید تا انتهای این بحث با ما همراه باشید تا اطلاعات مناسبی درباره طراحی داخلی مطب های نوساز و همچنین طراحی بازسازی مطب و کلینیک پزشکی و دندانپزشکی دریافت نمایید و با دانش کامل نسبت به پروسه طراحی مطب خود ورود نمایید. اگر به خاطر داشته باشید در بخش های گذشته اصول طراحی مطب ها را برای شما به اشتراک گذاشتیم.

بهتر است از جنس چوب یا هر نوع متریالی که قابل تمیز کردن باشد ساخته شده باشد. دلیل اینکه زیبا و تمیز بودن کلینیک شما جلب رضایت مشتری را به همراه دارد، این است که این فضا حس اعتماد به آنها میدهد. برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی بتواند حس حضور در محیطی حرفهای و مناسب را به مراجعه کننده بدهد لازم است اصولی در طراحی آن رعایت شود. همچنین لازم می باشد که نمای منازل اطراف مطب با رنگ نمای خارجی مطب شما هماهنگی داشته باشند. رنگ ها معانی و کاربرد های متفاوتی دارند که شما می توانید با کمک رنگ ها مختلف و یا ترکیب آن ها به افرادی که در مطب حضور دارند احساس متفاوتی را منتقل کنید. میتوانید از واقعیت مجازی برای نمایش بخشهای مختلف مطب استفاده کنید. هنگام طراحی سالن باید به رنگ دیوار، نورپردازی و متریال استفاده شده دقت کنید. اما در صورتی که نور طبیعی برای فضا کافی نبود می توانید از نور مصنوعی برای تأمین نور مورد نیاز استفاده کنید. به توصیه کارشناسان و طراحان داخلی استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی و دکوراسیون داخلی کلینیک ها و مطب ها می تواند نقشی مهم در تسکین و آرامش روحی مراجعه کنندگان داشته باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار