لنوو صدرنشین فروش کامپیوتر در سه‌ماهه اول ۲۰۲۳ شد

در این بین شرکت دل با کاهش فروش حدود ۳۱ درصدی در فصل اول سال ۲۰۲۳، در جایگاه سوم و اپل در این رتبه‌بندی جایگاه چهارم را از آن خود کرده است.

فروش مک در سه‌ماهه اول ۲۰۲۳ افت ۴۰ درصدی داشته است

در این بین لنوو با افت فروش ۳۰ درصدی و سهم بازار حدود ۲۲ درصدی در فصلی که گذشت، نسبت به مدت مشابه سال قبل، صدرنشینی فروش PC را از آن خود کرده است. شرکت HP در این رتبه‌بندی در جایگاه دوم قرار دارد؛ هرچند این شرکت نیز افت فروش بیش از ۲۴ درصد را در سه ماه اول سال جاری میلادی برای خود رقم زده است.

حال باید دید گزارش درآمد سه‌ماهه اول اپل با این حساب شاهد چه افتی خواهد بود. تحلیلگران انتظار دارند اپل عملکرد ضعیفی را در این شرایط ثبت کرده باشد.


منبع: https://digiato.com/article/2023/04/10/apple-mac-down-forty-percent

داده‌های آماری IDC نشان می‌دهد میزان فروش سیستم‌های کامپیوتری در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه، حدود ۲۹ درصد کاهش یافته است.

داده‌های IDC نشان می‌دهد که اپل بین ژانویه تا مارس سال جاری میلادی حدود ۴.۱ میلیون دستگاه مک فروخته است. این درحالی است که صدرنشین بازار، یعنی لنوو موفق به فروش ۱۲.۷ میلیون دستگاه شده.

به گفته تحلیلگران IDC، میزان عرضه سیستم‌های مک در فصل اول سال جاری میلادی افت ۴۰ درصدی را تجربه کرده. آمارها نشان می‌دهند اپل در بین تولیدکنندگان کامپیوتر، بیشترین افت فروش را در سال جاری میلادی به نام خود رقم زده است.

در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ اپل توانست با عرضه مک‌های مجهز به تراشه M1 فروش خوبی داشته باشد، ولی در فصل اول ۲۰۲۳ نتوانست رکورد قبلی فروش خود را حفظ کند و مک‌ها با تراشه M2 نتوانستند فروش خوبی را برای اپل رقم بزنند. کار به جایی رسید که اپل خط تولید M2 را به مدت یک ماه به‌دلیل تقاضای پایین‌تر از حد انتظار متوقف کرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با