لپ‌تاپ Spacetop به‌جای نمایشگر، عینک واقعیت افزوده دارد + ویدیو

در نمایشگاه CES، استارتاپ Sightful از لپ‌تاپی به نام Spacetop رونمایی کرد که به‌جای نمایشگر، از یک عینک AR مخصوص استفاده می‌کند. این لپ‌تاپ مشابه هر لپ‌تاپ دیگری کیبورد و ترک‌پد معمولی دارد، اما عینک واقعیت افزوده آن، یک نمایشگر 100 اینچی را برای شما فراهم می‌کند.

علاوه‌براین، کلیدهای Spacetop حالت اسفنجی دارند که کیفیت آن‌ها در مقایسه با کامپیوترهای مک یا ویندوز چندان جالب نیست. با توجه به قیمت 2000 دلاری این دستگاه، خلاقیت استارتاپ Sightful چندان رغبتی برای کاربران ایجاد نمی‌کند. برای مثال، می‌توان هدست 500 دلاری کوئست 3 متا را که تراشه جدیدتری دارد، تهیه کرد و آن را به یک لپ‌تاپ متصل نمود.


منبع: https://digiato.com/laptop/the-spacetop-is-a-laptop-with-an-ar-glasses

Sightful همچنین شورت‌کات‌هایی برای انجام برخی کارها مانند تنظیم صفحه‌نمایش با فشردن هم‌زمان کلیدهای شیفت چپ و راست را فراهم کرده است.

این دستگاه مشابه هدست کوئست 2 متا در سال 2020، از تراشه کوالکام اسنپدراگون XR2 استفاده می‌کند. همچنین Spacetop تنها 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی دارد. به‌نظر می‌رسد که این لپ‌تاپ در انجام کارهای ساده مثل وب‌گردی سریع باشد، اما مشخص نیست که عملکرد آن در کارهای سنگین‌تر چگونه خواهد بود.

براساس گزارشی تازه، لپ‌تاپ استارتاپ Sightful بر مبنای اندروید کار می‌کند و محیط کاربری آن آشناست. این دستگاه به‌جای استفاده از کنترلر یا حرکات دست، یک کیبورد معمولی و پد لمسی برای نوشتن، وب‌گردی و… در اختیار کاربر می‌گذارد.

لپ‌تاپ Spacetop و نمایشگر 100 اینچی مجازی آن