مایکروسافت از «Copilot+PC» با قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد رونمایی کرد

مایکروسافت از «کوپایلوت پلاس پی‌سی» مجهز به سخت افزار هوش مصنوعی داخلی رونمایی کرد. موج جدیدی از سیستم‌های کامپیوتری مجهز به هوش مصنوعی در حال توسعه هستند.

«یوسف مهدی»، مدیر اجرایی مایکروسافت روی ویندوز می‌گوید: «لپ‌تاپ‌های جدید 58 درصد سریع‌تر از مک‌بوک ایر با پردازنده M3 خواهند بود و عمر باتری برای تمام روز را خواهند داشت.»

البته وی توضیح نمی‌دهد که این موضوع در مورد تمام لپ‌تاپ‌های PC Copilot Plus صادق است یا فقط مدل‌هایی که تغییر پردازنده‌ می‌دهند. مایکروسافت انتظار دارد تا سال آینده ۵۰ میلیون دستگاه لپ‌تاپ با نام تجاری Copilot Plus PC به فروش برسد.

لپ‌تاپ‌های کوپایلوت پلاس به‌لطف پردازنده عصبی خود ویژگی‌های خوبی ارایه می‌دهند. یکی از ویژگی‌های شاخص، «Recall» نام دارد که می‌تواند از هوش مصنوعی برای ایجاد «حافظه عکاسی» قابل جستجو از همه فعالیت‌هایی که انجام داده‌اید و روی سیستم کامپیوتری دیده‌اید، استفاده کند. لپ‌تاپ‌های کوپایلوت پلاس بیش از 40 مدل هوش مصنوعی را به عنوان بخشی از ویندوز 11 اجرا می‌کنند. دستیار هوش مصنوعی داخلی مایکروسافت از GPT-4o نیز پشتیبانی خواهد کرد.

«ساتیا نادلا» مدیر عامل مایکروسافت در رویداد رونمایی این شرکت، در حالی که روی صحنه ایستاده بود، دستگاه جدید این شرکت را با نام «Copilot+PC» معرفی کرد.

مایکروسافت در تلاش است تا هوش مصنوعی را به لپ‌تاپ‌ها بیاورد. این شرکت نام تجاری جدید کوپایلوت پلاس پی‌سی (Copilot+PC) را معرفی کرد که شامل لپ‌تاپ‌های ویندوزی با سخت‌افزار هوش مصنوعی داخلی و پشتیبانی از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در سیستم‌عامل خود می‌شوند.

مایکروسافت این دستگاه‌ها را به‌عنوان آغاز عصر جدیدی از لپ‌تاپ‌های ویندوزی معرفی می‌کند. تغییر پردازنده لپ‌تاپ‌های ویندوزی می‌تواند به‌صورت معناداری عمر باتری لپ‌تاپ‌های ویندوزی را افزایش دهد.


منبع: https://digiato.com/laptop/microsoft-copilot-plus-ai-arm-chips-pc-surface-event

سیستم‌های کامپیوتری Copilot Plus به حداقل 16 گیگابایت رم، 256 گیگابایت حافظه SSD و NPU نیاز دارند. رایانه‌های شخصی Copilot Plus دارای الزامات خاصی هستند تا اطمینان حاصل شود که می‌توانند عملکرد امیدوارکننده مایکروسافت را ارائه دهند. آنها باید حداقل 256 گیگابایت SSD، یک پردازنده عصبی یکپارچه و 16 گیگابایت رم داشته باشند که  دو برابر بیشتر از مک‌بوک ایر است. مدل‌های مبتنی بر Arm با تراشه‌های کوالکام دارای عمر باتری خوبی هستند و تا 15 ساعت وبگردی را پشتیبانی می‌کنند.

«ساتیا نادلا» در رویدادی در مقر این شرکت در ردموند واشنگتن اعلام کرد سیستم‌های کامپیوتری تحت نام تجاری Copilot Plus توسط تمام شرکای اصلی لپ‌تاپ‌ از جمله دل، لنوو، سامسونگ، اچ‌پی، ایسر و ایسوس عرضه می‌شوند. خط تولید سرفیس این شرکت، مدل‌های PC Copilot Plus را نیز ارائه خواهد کرد. در حالی که این شرکت تلاش زیادی برای استفاده از تراشه‌های Arm به لپ‌تاپ‌های ویندوزی انجام می‌دهد، ساتیا نادلا می‌گوید لپ‌تاپ‌های دارای تراشه‌های اینتل و AMD، ویژگی‌های هوش مصنوعی را نیز ارائه خواهند کرد.

ویژگی‌های لپ‌تاپ‌های کوپایلوت پلاس

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با