مایکروسافت در سرفیس پرو 9 احتمالا از معماری ARM و 5G بهره خواهد برد

گفتنی است یکی از موارد عجیب بایگانی FCC مایکروسافت، ارجاع به الگوریتم انتقالی هوشمند کوالکام است. الگوریتم مذکور در زمینه ویژگی «میانگین‌گیری زمانی» کاربرد دارد و این ویژگی خود برای استفاده و انتقال داده همزمان در شبکه‌های 4G LTE و 5G به کار گرفته می‌شود.

رویدادهای معرفی محصولات سرفیس مایکروسافت به شکل تاریخی در طول ماه‌های سپتامبر تا نوامبر برگزار می‌شوند و این کمپانی احتمالا امسال هم به این رویه پایبند خواهد بود. در همین راستا اطلاعات غیررسمی تازه‌ای از یکی از محصولات سری سرفیس منتشر شده که می‌تواند مربوط به سرفیس پرو 9 باشد.

چشمگیرترین سرنخ‌های موجود در بایگانی FCC اشاره فراوان به «حالت تبلت» و وجود عبارتی است که بیان می‌کند دستگاه از قابلیت‌های GSM ،GPRS و EDGE برابر با 850/1900 به همراه WCDMA و HSPA برابر با 850/1900 و LTE چند بانده، 5G NR چند بانده، WLAN 802.11b/g/n/ax به همراه UNII 802.11a/n/ac/ax و بلوتوث پشتیبانی می‌کند.

اطلاعات احتمالی از سرفیس پرو 9 مایکروسافت

همچنین به نظر می‌رسد مایکروسافت امسال در حال حرکت به سوی استفاده از معماری ARM در ویندوز است.
منبع: https://digiato.com/article/2022/09/18/microsoft-surface-pro-9-likely-to-have-arm-with-5g

از سوی دیگر با اینکه اکثر سرفیس پروهای جدید بر اساس نسل دوازدهم پردازنده‌های اینتل ساخته خواهند شد، چنین به نظر می‌رسد که حداقل مدل‌ 5G مبتنی بر اسنپدراگون 8cx نسل 3 کوالکام باشد، تراشه‌ای که احتمالا به واسطه آن عملکرد بهتری خواهد داشت و تحت نام پردازنده SQ3 جدید مایکروسافت معرفی خواهد شد.

به گزارش اکانت Lilputingnews برای دستگاه جدید مایکروسافت 21 بایگانی در کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) ثبت شده که بخش عمده اطلاعات موجود در آنها تا 180 روز محرمانه باقی خواهد ماند اما همچنان می‌توان مشخصاتی مانند پشتیبانی از 5G را در آنها مشاهده کرد.