مایکروسافت نسل بعدی لپ تاپ های سرفیس را به هوش مصنوعی مجهز خواهد کرد

در ادامه این گزارش گفته‌ شده است که سرفیس پرو 10 علاوه بر ارتقاء مشخصات داخلی، صفحه نمایش روشن‌تری دارد که از HDR نیز پشتیبانی می‌کند و همچنین دارای یک پوشش ضد تابش نور است. گزینه‌های رزولوشن آن نیز 2160 در 1440 یا 2880 در 1920 خواهد بود.

مایکروسافت قصد دارد با ارائه ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، سری دستگاه سرفیس خود را ارتقاء دهد. به گفته برخی منابع ناشناس، سرفیس پرو 10 و سرفیس لپ تاپ 6 از یک واحد پردازش عصبی (NPU)، همراه با گزینه‌های مبتنی بر اینتل و Arm عرضه خواهند شد.

براساس گزارش Windows Central، دستگاه‌های مبتنی بر Arm مایکروسافت از تراشه‌های جدید اسنپدراگون X کوالکام بهره خواهند برد. این رایانه‌های شخصی، با اسم رمز CADMUS، ظاهراً برای اجرای ویژگی‌های هوش مصنوعی طراحی شده‌اند که مایکروسافت قصد دارد در نسخه‌های بعدی ویندوز نیز از آن‌ها بهره ببرد. همچنین این دستگاه‌ها با بهبود عملکرد، عمر باتری و امنیت هم‌تراز با سیلیکون اپل همراه خواهند بود. درهمین‌حال، ظاهراً نسخه اینتل این دستگاه‌ها دارای آخرین تراشه‌های نسل چهاردهم این شرکت خواهد بود.

تاریخ عرضه این دستگاه‌ها مشخص نیست، بااین‌حال سرفیس پرو 10 و سرفیس لپ تاپ 6 سال آینده میلادی به بازار راه پیدا می‌کنند. همچنین ظاهراً در سال 2025 شاهد تغییرات قابل‌توجه‌تری در طراحی سرفیس پرو خواهیم بود و یک سرفیس لپ تاپ استودیو بازسازی‌شده نیز برای آن سال برنامه‌ریزی شده است.


منبع: https://digiato.com/laptop/microsoft-ai-surface-laptops-armسرفیس لپ‌تاپ 6 طبق این گزارش در مدل کوچک‌تر خود دارای نمایشگر 13.8 اینچی خواهد بود که از نسل کنونی با صفحه نمایش 13.5 اینچی کمی بزرگ‌تر است. بااین‌حال مدل 15 اینچی همان اندازه قبلی خود را حفظ می‌کند. این دستگاه هم مانند سرفیس پرو 10 احتمالاً دارای نمایشگری با حاشیه‌های نازک‌تر و لبه‌های گرد خواهد بود. Windows Central همچنین به پورت‌های جدیدی اشاره کرده است؛ ازجمله دو پورت برای USB-C و یک پورت برای USB-A و شارژ Surface Connect. وجود تاچ‌پد لمسی و دکمه‌ای برای Windows Copilot ازجمله دیگر ویژگی‌های شایعه‌شده این دستگاه هستند.

همچنین مانند دستگاه‌های سرفیس لپ‌تاپ استودیو احتمالاً گوشه آن‌ها گردتر خواهد شد و از یک Type Cover جدید با دکمه‌ای که Windows Copilot را باز می‌کند، پشتیبانی می‌کند.

سرفیس لپ تاپ 6