مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر با تراشه M3 اوایل سال 2024 عرضه می‌شوند

گرمن در گزارش خود می‌گوید مک‌بوک‌های ایر 13 و 15 اینچی با پردازنده M3 اکنون در مرحله آزمایش تأیید مهندسی (EVT) قرار دارند. از سوی دیگر، مک‌بوک‌های پرو M3، در مراحل بعدی قرار دارند و به تولید انبوه نزدیک می‌شوند. طبق گزارش گرمن، مک‌بوک‌های پرو 14 و 16 اینچی با تراشه‌های M3 پرو و M3 مکس به مرحله «تست اعتبارسنجی طراحی» (DVT) رسیده‌اند. بدین ترتیب احتمال عرضه مک‌بوک‌ها باید از اوایل 2024 تا بهار آن سال وجود دارد. اپل مک‌بوک‌های پرو قبلی با تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس را در ژانویه (دی‌ماه 1401) عرضه کرد.

مک بوک M3

به گفته «مارک گرمن» از بلومبرگ، مک‌بوک پرو M3 احتمالاً در اوایل سال 2024 وارد بازار می‌شود. مک بوک ایر M3 نیز چند ماه بعد آن عرضه خواهد شد. گرمن قبلاً پیش‌بینی کرده بود که مک‌بوک ایر با تراشه جدید ممکن است در ماه اکتبر (مهر/آبان 1402) معرفی شود، اما او اکنون می‌گوید عرضه این دو مک‌بوک شاید تا بهار و تابستان سال آینده میلادی عقب بیفتد.

احتمال عرضه مک‌بوک‌های M3 در دی‌ماه 1402

همچنین گزارش گرمن شایعات اخیر مبنی بر معرفی آیپدهای جدید در هفته جاری را رد می‌کند. طبق گزارش سایت‌های Supercharged و 9to5Mac، آیپد ایر و آیپد مینی تراشه‌های جدیدی دریافت می‌کنند و گرمن هم می‌گوید انتظار دارد این محصولات مشخصات ارتقایافته داشته باشند.


منبع: https://digiato.com/laptop/macbook-pro-and-macbook-air-m3-will-release-next-year