مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل ظاهراً تا ۲۰۲۶ به نمایشگر OLEDمجهز نمی‌شوند

در گزارش منتشرشده از سوی رویتزر به استناد توییت راس یانگ، به این موضوع اشاره شده که سامسونگ دیسپلی ۳.۱ میلیارد دلار برای تولید نمایشگر OLED در کره جنوبی سرمایه‌گذاری کرده است. براساس این گزارش، به‌نظر نمی‌رسد که مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی تا قبل از سال ۲۰۲۶ به نمایشگر OLED مجهز شوند.

اپل چه زمانی مک‌بوک‌ پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی خود را با نمایشگر اولد به بازار عرضه می‌کند؟

در همان گزارش، راس یانگ توضیح داده بود که انتظار می‌رود اولین مک‌بوک با نمایشگر اولد از نمایشگری کمی کوچک‌تر از ۱۳.۴ اینچ بهره ببرد. هم‌زمان در گزارش دیگری به این موضوع اشاره شد که سامسونگ توسعه نمایشگرهای اولد را آغاز کرده است و مدل بعدی مک‌بوک ایر از این نمایشگر استفاده می‌کند.

باید به این نکته نیز توجه کرد که اپل در تلاش است تا وابستگی خود را نسبت به تأمین نمایشگر از سوی سامسونگ به حداقل برساند و روی توسعه نمایشگرهای خود با فناوری میکرو ال ای دی متمرکز شده است. بااین‌وجود، سامسونگ هنوز نقش مهمی در تأمین نمایشگرهای این شرکت بازی می‌کند و انتظار می‌رود در کنار تلاش اپل برای تغییر استراتژی‌های تأمین نمایشگر، نسل بعدی دستگاه‌های اپل ازجمله آیپد پرو ۱۱.۱ اینچی، مک بوک ایر ۱۳.۴ اینچی و مک بوک ایر ۱۴ و ۱۶ اینچی به نمایشگر سامسونگ مجهز شوند. هرچند امید آن نمی‌رود که مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی با نمایشگر اولد قبل از سال ۲۰۲۶ عرضه شود.


منبع: https://digiato.com/article/2023/04/05/macbook-pro-not-getting-oled-until-2026

راس یانگ ماه گذشته نیز در گزارش دیگری به این موضوع اشاره کرده بود که بعید است اپل بتواند تا سال ۲۰۲۶ مک‌بوک‌ پرو را به نمایشگر اولد مجهز کند و حالا گزارش جدید نیز همین موضوع را تأیید می‌کند. در گزارش قبلی، این تحلیلگر بازار گفته بود که ظاهراً اپل از ظرفیت تولید نمایشگرهای اولد برای استفاده در تبلت و آیپد پرو استفاده خواهد کرد.

«راس یانگ»، یکی از تحلیلگران بازار نمایشگر، بار دیگر با انتشار توییتی تأیید کرد که مدل‌های مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل تا سال ۲۰۲۶ به فناوری نمایشگر OLED مجهز نخواهند شد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با