مک بوک ایر 15 اینچی اپل احتمالاً در WWDC 2023 معرفی خواهد شد

تراشه M3 که گفته می‌شود مبتنی بر لیتوگرافی 3 نانومتری TSMC خواهد بود، در مک‌بوک ایر 13.6 اینچی جدید استفاده خواهد شد. اگر اپل بخواهد مک بوک ایر 15 اینچی را به M2 پرو یا مکس مجهز کند، کاربران احتمالاً با قیمت بالاتری در مقایسه با استفاده از M3 روبه‌رو می‌شوند.
منبع: https://digiato.com/article/2023/04/11/15-inch-macbook-air-component-productionدرحال‌حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم اپل برای بزرگ‌ترین مک‌بوک ایر از چه تراشه‌ای استفاده می‌کند. کوپرتینویی‌ها می‌توانند به سراغ یکی از چیپ‌های خانواده M2 بروند یا اینکه از M3 استفاده کنند؛ تراشه‌ای که انتظار داریم در WWDC 2023 معرفی شود.

یکی از تحلیلگران مطرح بازار مدعی شده است که تولید پنل مک بوک ایر 15 اینچی در ماه فوریه شروع شده، در ماه مارس افزایش یافته و دوباره در ماه جاری میلادی بیشتر هم می‌شود. به گفته این منبع، این محصول احتمالاً اواخر آوریل/اوایل مه معرفی خواهد شد.

از نظر طراحی انتظار داریم مک‌بوک ایر 15 اینچی تفاوتی با مک‌بوک ایر M2 نداشته باشد.

مک بوک ایر M2
مک بوک ایر M2

انتظار می‌رود مک‌بوک ایر جدید به نمایشگر 15.5 اینچی مجهز شود و همراه با مک‌بوک ایر 13.6 اینچی جدید از راه برسد. درحقیقت این محصول بین مک‌بوک ایر 13.6 اینچی و مک‌بوک پرو 16 اینچی قرار می‌گیرد؛ بنابراین کاربران می‌توانند به یک مک‌بوک سبک‌تر، باریک‌تر و البته ارزان‌تر از مک‌بوک پرو 16 اینچی دسترسی پیدا کنند.

با توجه به اینکه WWDC 2023 در کمتر از دو ماه دیگر (15 خردادماه) برگزار می‌شود، معرفی بزرگ‌ترین مک‌بوک ایر تاریخ در این رویداد منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. بنابراین احتمالاً نه در ماه آوریل و مه، بلکه در ماه ژوئن (خردادماه) با این محصول روبه‌رو خواهیم شد.

«راس یانگ»، تحلیلگر مطرح دنیای نمایشگرها در توییتی این اطلاعات را به اشتراک گذاشته است. یانگ در گذشته گفته بود که مک بوک ایر 15 اینچی در ماه آوریل معرفی می‌شود، اما ظاهراً چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. با توجه به اینکه اپل در ماه آوریل مراسمی برگزار نخواهد کرد، معرفی چنین محصولی با انتشار یک بیانیه کمی غیرمنطقی به‌نظر می‌رسد.

احتمال معرفی مک بوک ایر 15 اینچی در WWDC

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با