مک بوک ایر 15 اینچی در WWDC 2023 معرفی می‌شود

«به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی watchOS 10، اپل می‌خواهد ویجت‌ها را برگرداند و آن‌ها را تبدیل به بخش اصلی رابط کاربری اپل واچ کند. این استراتژی در WWDC در ماه ژوئن در کنار iOS 17، مک اواس 14، مک بوک ایر 15 اینچی و هدست واقعیت ترکیبی مورد انتظار اپل معرفی خواهد شد.»

مک بوک ایر 15 اینچی بالاخره معرفی می‌شود

به گفته «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اپل در جریان کنفرانس WWDC 2023 که در خردادماه برگزار می‌شود، از مک بوک ایر 15 اینچی رونمایی خواهد کرد. در کنار این لپ‌تاپ، با جدیدترین سیستم‌عامل‌های اپل و همچنین اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت هم روبه‌رو خواهیم شد.

به گفته تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو»، قدرت مک بوک ایر ۱۵ اینچی را تراشه M2 مورد استفاده در نسل کنونی مک بوک ایر 13 اینچی تأمین خواهد کرد. بنابراین نباید منتظر تراشه M3 در این محصول باشیم و البته احتمالاً اپل برنامه‌ای برای معرفی این چیپ در WWDC 2023 ندارد.

مک بوک ایر 15 اینچی
شایعات به هیچ‌گونه تغییر طراحی اشاره نکرده‌اند و ظاهراً تنها با یک نمایشگر بزرگ‌تر روبه‌رو خواهیم شد. با توجه به این موضوع، اپل از ویژگی‌ها و طراحی یکسان با مدل 13.3 اینچی استفاده خواهد کرد. بنابراین باید منتظر ناچ بالای نمایشگر، وب‌کم 1080p، پورت شارژ مگ‌سیف 3، دو پورت USB-C/تاندربولت 3، جک 3.5 میلی‌متری هدفون و تاچ‌آیدی باشیم.

مدت‌هاست منتظر معرفی بزرگ‌ترین مک بوک ایر تاریخ هستیم. شایعات درباره مدل 15 اینچی این لپ‌تاپ از اوایل 2021 به اینترنت راه پیدا کردند و ظاهراً تولید پنل این محصول در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

در کنار مک بوک ایر ۱۵ اینچی، شاید اپل از نسل جدید مک بوک ایر ۱۳ اینچی هم رونمایی کند. نسل کنونی مدل 13 اینچی در WWDC 2022 معرفی شد. البته با توجه به اینکه گفته می‌شود اپل برنامه‌ای برای معرفی تراشه M3 ندارد، به‌احتمال‌زیاد خبری از نسل جدید مک بوک ایر 13 اینچی نخواهد بود.


منبع: https://digiato.com/article/2023/05/02/gurman-15-inch-macbook-air-wwdc-2023

گرمن در جدیدترین گزارش خود به تغییرات watchOS 10 و رونمایی از مک بوک ایر 15 اینچی اشاره کرده است:

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با