مک بوک پرو و مک مینی مجهز به تراشه M2 پرو احتمالا نوامبر از راه می‌رسند

خبرنگار بلومبرگ، «مارک گورمن» چند وقت پیش اعلام کرد که اپل در آینده نزدیک از نسل جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی رونمایی می‌کند. به باور گورمن، تنها تغییرات قابل توجه این محصولات، استفاده از تراشه‌های M2 پرو و مکس خواهد بود. گورمن همچنین در گذشته مدعی شده بود که کوپرتینویی‌ها مشغول توسعه مک مینی با چیپ‌های M2 و M2 پرو هستند.

معرفی مک‌های جدید در ماه نوامبر؟

چند روز پیش اپل از آیپد پرو M2، آیپد 10 و اپل تی‌وی جدید رونمایی کرد و حالا همه منتظر رونمایی از نسل جدید مک بوک پرو و مک مینی هستند؛ محصولاتی که انتظار داریم با تراشه M2 پرو در ماه آینده میلادی معرفی شوند.

اپل در سال‌های اخیر چندین بار از مک‌های جدید در ماه نوامبر رونمایی کرده که برای مثال می‌توان به مک بوک پرو 16 اینچی اصلی در نوامبر 2019 و همچنین سه مک مجهز به تراشه M1 در نوامبر 2020 اشاره کرد.

در کنار این محصولات، باید منتظر رونمایی از مک پرو جدید هم باشیم، البته این محصول قدرتمند سال آینده میلادی از راه می‌رسد. مک پرو احتمالا به نمونه‌های قدرتمندتر M2 مجهز می‌شود که انتظار داریم M2 اولترا و M2 اکستریم نام می‌گیرند. از دیگر محصولات احتمالی سال آینده میلادی اپل می‌توان به نسل جدید مک بوک پرو 13 اینچی، مک بوک ایر و همچنین آی‌مک 24 اینچی جدید اشاره کرد.


منبع: https://digiato.com/article/2022/10/22/new-macs-likely-in-november

وب‌سایت مک رومرز در گزارشی مدعی شده اپل در ماه آینده میلادی از مک‌های جدید رونمایی می‌کند و البته نباید منتظر برگزاری مراسمی برای آن‌ها باشیم. در حقیقت مانند آیپدهای جدید، اپل آن‌ها را با انتشار بیانیه در وب‌سایت خود معرفی خواهد کرد.

نسل کنونی مک بوک پرو 14 و 16 اینچی با تراشه‌های M1 پرو و مکس در اکتبر 2021 با طراحی تازه و پورت‌های اضافه مانند مگ‌سیف، HDMI و درگاه کارت SD از راه رسیدند. مک مینی کنونی هم در نوامبر 2020 با تراشه M1 بروزرسانی شد و هنوز نسخه‌های مجهز به پردازنده‌های اینتل Core i5 و i7 آن در بازار به فروش می‌رسند.