مک بوک پرو 14 و 16 اینچی مجهز به تراشه M2 سال 2023 از راه می‌رسند

مک بوک پرو 14 و 16 اینچی جدید اجتمالا از نظر طراحی تفاوتی با نسل کنونی‌شان نداشته باشند و تنها با تراشه‌های جدید از راه می‌رسند. پردازنده‌ها M2 پرو و M2 مکس احتمالا حداکثر 12 هسته پردازشی و 38 هسته گرافیکی داشته باشند.


منبع: https://digiato.com/article/2022/10/31/gurman-no-new-macs-2022به گفته گورمن، معرفی نسل جدید مک در فصل اول 2023 به اپل اجازه می‌دهد که آن‌ها را همزمان با انتشار بروزرسانی‌های مک او‌اس ونتورا 13.3 و iOS 16.3 روانه بازار کند؛ آپدیت‌هایی که انتظار داریم در فاصله ماه فوریه تا مارس 2023 منتشر شوند.

امسال خبری از مک بوک پرو 14 و 16 اینچی جدید نخواهد بود

تولید انبوه مک‌بوک پرو جدید در اواخر سال
طبق گزارش بلومبرگ، اپل تصمیم گرفته برای معرفی مک‌های جدید تا سال آینده میلادی صبر کند؛ محصولاتی که انتظار داشتیم ماه آینده میلادی از راه برسند:

گزارش‌های زیادی درباره نسل بعدی مک بوک پرو 14 و 16 اینچی منتشر شده که درباره تاریخ معرفی آن‌ها اختلاف‌نظر دارند. اما حالا «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ برخلاف گفته‌های قبلی‌اش در گزارشی گفته امسال با مک جدیدی روبه‌رو نمی‌شویم و این محصولات سال آینده میلادی معرفی خواهند شد.

«به من گفته شده که اپل می‌خواهد مدل‌های بروز شده شامل نسخه‌های مجهز به تراشه M2 مک بوک پرو 14 و 16 اینچی را در فصل اول 2023 معرفی کند.»

گورمن همچنین در گزارش خود به گفته مدیرعامل اپل، تیم کوک اشاره کرده که در زمان انتشار گزارش مالی اخیر این کمپانی از تکمیل بودن خط تولید اپل برای فصل تعطیلات خبر داد. همچنین مدیر ارشد مالی کوپرتینویی‌‎ها، «لوکا مائستری» از انتظارش برای کاهش چشمگیر درآمدهای مک در ماه دسامبر گفت که این موضوع هم می‌تواند نشان‌دهنده عدم معرفی مک جدیدی در 2022 باشد.

در کنار گزارش بلومبرگ و گفته‌های مدیران اپل، دیروز هم یکی از منابع دنیای فناوری در گزارشی مدعی شده بود که این کمپانی سال آینده میلادی از مک بوک‌های جدید رونمایی می‌کند. بنابراین به احتمال زیاد در سال جاری میلادی با این لپ‌تاپ‌ها روبه‌رو نخواهیم شد.