مینگ-چی کو: مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی فصل چهارم 2022 وارد فاز تولید انبوه می‌شوند

گورمن ادعا کرده که این دو مک‌بوک پرو تازه به تراشه‌های جدیدی مجهز می‌شوند که دو پردازنده M2 پرو و M2 مکس را در بر می‌گیرند. به عبارت دیگر دو تراشه مذکور در واقع تکرار روند استفاده از پردازنده‌های M1 پرو و M1 مکس سال گذشته هستند.

از سوی دیگر «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ نیز ماه گذشته گزارش داد که مک‌بوک پروهای دارای تراشه M2 پرو و M2 مکس هم اکنون تحت توسعه هستند. وی در ادامه عنوان کرد که ویژگی‌ها و طراحی کلی این محصولات تقریبا بدون تغییر باقی خواهد ماند زیرا اپل تنها با طراحی مجدد مواردی شامل درگاه‌های بیشتر، پورت شارژ MagSafe به همراه نمایشگر و وب‌کم بهتر را فراهم کرده است.

اطلاعات احتمالی از مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی اپل

به گفته «مینگ-چی کو»، تحلیلگر محصولات اپل لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی با تراشه M2 در سه ماهه آخر سال جاری میلادی وارد مرحله تولید انبوه خواهند شد.

البته گورمن طی اظهارات خود به فناوری 3 نانومتری آنها اشاره نکرده اما گزارش‌های جدیدتر حاکی از آن هستند که TSMC در مسیر آغاز توسعه نسل بعدی این تراشه‌ها با استفاده از فناوری 3 نانومتری است.

بنابراین با در نظر داشتن توییت کو، احتمال می‌رود تراشه‌های M2 مکس و M2 پرو احتمالی در مک‌بوک پرو‌های جدید همچنان فناوری 5 نانومتری را به کار ببرند. این امر بدین معناست که فناوری پیشرفته‌تر 3 نانومتری در سال آتی برای تراشه A17 یا یک پردازنده مک دیگر به کار برده شود.
منبع: https://digiato.com/article/2022/08/23/kuo-14-and-16-inch-macbook-pro-mass-production-starts-in-4q22

کو طی توییتی اعلام کرده که دو مدل مورد بحث طی سه ماهه چهارم از سال 2022 به مرحله تولید انبوه می‌رسند. از آنجایی که خط مشی TSMC بیان کرده بازدهی مالی فناوری 3 نانومتری در نیمه نخست 2023 آغاز خواهد شد، می‌توان گفت که دو مک‌بوک پرو مذکور احتمالا همان فناوری 5 نانومتری را مورد استفاده قرار دهند.

گورمن همچنین در خصوص اینکه باید چه انتظاری از این دو تراشه داشته باشیم اینطور توضیح می‌دهد که این دو پردازنده درست مانند نسخه استاندارد M2 روی عملکرد گرافیکی دستگاه تمرکز دارند.