نسل جدید مک‌بوک پرو احتمالاً اوایل 2023 از راه می‌رسد

اپل اواخر 2021 از مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی با تراشه‌های M1 پرو و مکس رونمایی کرد و بسیاری منتظر بودند که امسال نسل جدید آن‌ها با چیپ‌های تازه اپل سیلیکون از راه برسد، اما اپل دست به چنین کاری نزد.

نسل جدید مک‌بوک پرو با تغییرات اندک معرفی می‌شود

درنهایت به گفته گورمن، اپل مشغول آزمایش مک مینی جدید با تراشه‌های M2 و M2 پرو است، اما نگفته است این محصولات چه زمانی معرفی می‌شوند.


منبع: https://digiato.com/article/2022/12/19/new-macbook-pro-early-2023

نسل کنونی آی‌مک اوایل 2021 با طراحی جدید، رنگ‌های متنوع و البته تراشه M1 معرفی و روانه بازار شد. حالا طبق بسیاری از شایعات، اپل به‌دنبال استفاده از چیپ M2 در این محصول نیست و می‌خواهد مستقیماً به‌سراغ تراشه M3 برود.

گورمن در کنار نسل جدید مک‌بوک پرو، به آی‌مک جدید با تراشه M3 هم اشاره کرده است. به گفته او، این احتمال وجود دارد که در اواخر 2023 با این محصول روبه‌رو شویم؛ البته اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده است.

حالا «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ در گزارشی مدعی شده است که این محصولات اوایل سال آینده میلادی از راه می‌رسند. با توجه به اینکه اپل در 2021 برای اولین‌بار از مک‌بوک پرو 14 اینچی رونمایی کرد و مدل 16 اینچی هم با طراحی جدید همین محصول روانه بازار شد، انتظار نداریم نسل جدیدشان تغییرات طراحی عمده‌ای داشته باشند.

درحقیقت طبق شایعات، تنها قطعات داخلی نسل جدید مک‌بوک پرو تغییر می‌کند. بنابراین با تراشه‌های M2 پرو و مکس و احتمالاً رم سریع‌تر روبه‌رو می‌شویم. انتظار داریم سایر ویژگی‌های این محصولات مشابه نسل قبل باشد، بنابراین این محصولات نمایشگر با ناچ، پورت HDMI و پورت شارژ مگ‌سیف خواهند داشت.

آی‌مک M1
آی‌مک M1
انتظار داشتیم اپل در سال جاری میلادی از نسل جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی رونمایی کند، اما چنین اتفاقی رخ نداد و حالا بلومبرگ در گزارشی مدعی شده که باید منتظر معرفی این محصولات در اوایل سال آینده میلادی باشیم.