↑ Understanding Modern Style Of Decor

در قدم اول از کاغذ دیواری مناسب برای بزرگتر نشان دادن محیط اسـتفاده کنید. زیرا رنگ های تیره و استفاده از نور کم می تواند فضای منزل را کوچک نشان دهد، از این رو در هنگام طراحی منازل آپارتمانی و یا خانه های کوچک می توان از نورهای طبیعی زیاد و یا نورهای مصنوعی استفاده کرد، به کار بردن این شیوه، ضمن بزرگنمایی خانه موجب زیباتر شدن فضای منزل خواهد شد. که اغلب آنها برای زیباتر و شیک تر نشان دادن فضا و نیز نمایش دقت و ظرافت کار، به صورت رنگ شده و جلا داده شده در فضا قرار می گیرند. تصاویر زیر به خوبی نشان می دهد که اگر در منزل از چوب مرغوب و باکیفیت برای ساخت و ایجاد دکوراسیونی زیبا استفاده شود تمامی اِلمان ها و همچنین وسایل خانه در آغوش چوب ها قرار گرفته و فضای داخلی خانه از آن حالت بی روح و خشن دیوارهای گچی و… در طبقه زیر زمین ،پارکینگ قرار دارد.طبقه همکف و اول نیز هرکدام به یک واحد مستقل 3 خوابه اختصاص یافته است .این پلان دارای طراحی اختصاصی نما و دکوراسیون داخلی است . خانه های چوبی به دلیل زیبایی خود تاثیر بسیاری در نما می گذارند در واقع نمای خانه ویلایی با متریال چوب طبیعی یکی از لوکس ترین نماهای ساختمانی است بطوریکه امروزه استفاده از چوب ترموود در ساختمان های آپارتمانی نیز بسیار محوب شده است.

در این مطلب طراحی ویلای دوبلکس با دکور چوبی را برای شما آماده کرده ایم. ما از یک گروه حرفه ای برای طراحی این سبک ویلاها استفاده کرده ایم تا علاوه بر اینکه سازه های چوبی ما بسیار زیبا و چشم نواز باشد، بسیار عملگرا باشد. برای اینکه بتونین به دکوراسیون زیبا و مورد پسندتون در خونه برسین باید لیست علاقه مندیهاتون رو بدونین و در طراحی اونها رو حتما لحاظ کنین. خوشبختانه چوب های گردو ضمن اینکه بافت متناسبی برای طراحی دکوراسیون داخلی دارند، طیف رنگی متفاوت و زیبایی نیز دارند. طراحی داخلی دکوراسیون با چوب گردو به خاطر همین ظاهر صاف و صیقل خورده صفت مدرن و لاکچری را به خانه شما هدیه می دهد.

در میان دهها روش برای این منظور ما ایده ی قرار گرفتن کتابخانه در محلی به طرزی هوشمندانه را مطرح خواهیم کرد، کتابخانه هایی مدرن و شیک با طراحی های ساده متناسب با فضای دکوراسیون داخلی خانه های امروزی که پاسخگوی نیاز و سلیقه ی اعضای خانواده باشد. گوشهای از اتاق با یک شلف دیواری و یک صندلی کوچک دقیقاً میتواند جایی باشد که شما در طول روزبه کارهای خود بپردازید، محیطی زیبا و دنج که میتواند هر آنچه برای کار خود نیاز دارید را در فضایی کوچک گرد هم جمع کند. گروه مهندسی ما با توجه به شناخت نیاز مشتری خود بهترین را خلق خواهد کرد. امکان دارد افراد تمایل به استفاده از هر دو شیوه طراحی مدرن و سنتی در کنار هم برای خانه خود داشته باشند. به طبع زمانی که قفسه های کتابخانه اتاق شما رنگ و لعاب شاد و آرامبخشی داشته باشد ناخوداگاه میل استفاده از این فضا در شما بیشتر خواهد شد.وقتی از خلاقیت می گوییم هدف طراحی و اجرای یک طرح نو است نه یک طرح عجیب چرا که به گفته ی روانشناسان ذهن انسان در فضاهایی با طراحی های غیرنرمال دچار نوعی ناآرامی می شود پس بهتر است با ترکیب طرح هایی که تا کنون دیده اید یک کتابخانه ی جدید و زیبا بسازید.

مهمانان شما بعد از دیدن این قطعههای افسانهای که روی دیوار آویزان هستند، مطمئنا حیرتزده خواهند شد. بعد از انتخاب رنگ های زمینه که می تواند در دیوار ، کف و.. از نمای دیگر دیوار روبروی تخت خواب را مشاهده می کنید که بازهم نقش شلف های دیواری البته با پهنای بیشتر و یک بک گراند با طرحی زیبا از کاغذ دیواری تکمیل شده است. البته شما در انتخاب رنگ ها کاملا آزادید و میتونین از هر رنگی که مطابق با سلیقه و دکورتونه استفاده کنین. به عنوان مثال، شما می توانید یک رستوران مراکشی را تصور کنید که در کنار ارائه کردن انواع خوراکی ها و غذاهای محبوب کشور مراکش، چیدمان و دکوراسیونی دارد که مشتری ها با حضور در فضای آن می توانند تمدن و فرهنگ کشور مراکش را احساس کنند. این چوب های محکم را می توانید با بافتی از رنگ های خنثی و دیوارهای سفید و یا سطوح فلزی ترکیب نمایید.

اگر مساحت خانه شما به گونه ای است که طول بیشتری دارد، چیدمان را در طول انجام دهید و اگر عرض بیشتری دارد، دکوراسیون منزل را در عرض پیاده کنید. درست مانند زمان که برای هر فردی بسته به شرایطی که در آن قرار دارد، طولانی یا سریع میگذرد، فضا هم اینگونه حس میشود. چوب در زمان قدیم ابتدا برای پوشاندن ناهمواری های کف و دیوارهای خانهاستفادهمیشد تا اینکهمعماری فرانسوی چوب را بهیکی از بهترین و شیک ترین عناصر در دکوراسیون داخلی تبدیل کرد پس از آن نیز محبوبیت چوب افزایش یافت تا جایی کهدر عصر ویکتوریایی بریتانیا نیز جزء عناصر لوکس بحساب میآمد.مدل های مدرن پنل های چوبی سطحی کاملا صاف، لطیف و بدون هیچگونهکندهکاری دارند و عموما بهصورت افقی و موازی در کف و دیوارهای خانهنصب میشوند. عناصر طبیعت مهم ترین عواملی است که باید وارد دکوراسیون خانه روستایی ایرانی شود. سراچین در این مقاله نکاتی درباره دکوراسیون خانه روستایی به شما آموزش می دهد. در این مطلب ضمن ارائه ایده های طراحی داخلی با چوب گردو، شما را با نکات مهمی درباره چوب گردو آشنا کردیم. هنوز دانشگاه نمیرفتم و هیچ چیزی درباره چوب نمیدانستم فقط علاقه بود و بس. در دنیای مدرنی که گوشی های هوشمند تا حد قابل توجهی جای کتاب های واقعی را گرفته اند باید به فکر راهی بود تا عادت دیرینه ی کتابخوانی را بازگرداند.

دکوراسیون چوبی منزل یکی از بهترین و ایده آل ترین روش های تزیین در طراحی داخلی بشمار می رود و خوشبختانه در کشورمان نیز این موضوع طرفداران زیادی پیدا کرده و طراحان و خانه دارها اهمیت زیادی برای چوب در دکوراسیون داخلی شان قائل می شوند. زیبایی های طبیعی از مهم ترین مبناهای سبک روستیک است. برای ایجاد تنوع نیز میتوان از سبز تیره مایل به آبی و قرمزهای سرد (شاتوتی، آلبالویی) یا قرمزهای گرم (خرمالویی یا قرمز قهوه ای) استفاده کرد؛ فیروزهای نیز رنگ مناسب دکوراسیون روستیک ایرانی است که زیبایی کار را تکمیل میکند. این فیلتر از سرد یا گرم شدن بیش از حد فضای قهوه خانه جلوگیری می کند و ورود به فضا را تعریف می نماید.فضاهای دیگری که از آن ها صحبت شد، مانند فضای باز و بخش ویژه قلیان، واجب نیست، اما طبیعتا اگر قهوه خانه شما فضای باز داشته باشد، مردم می توانند در صورت تمایل و اگر هوا خوب باشد، بیرون بنشینند. استفاده بهینه از فضای خانه در دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی و مدرن آنهم با خلاقیت نکته مهم دیگری است که نباید از آن غافل شوید.

کافی است در برخی از فضاهای تان از آینه هایی با ابعاد و اندازه بزرگ استفاده کنید و از عمقی که به فضای تان می دهد لذت ببرید. برای خرید لوازم آشپزخانه هم به فروشگاه گل افشان دولت و بازار بزرگ تهران می روم. یک درخت سدر قرمز بزرگ هم در پشت خانه قرار دارد که مثل درخت جلویی، محافظت شده. نور طبیعی و چشم انداز سایبان درخت ها هم از طریق پنجره های شفاف به داخل خانه نفوذ می کند. از بهترین ترکیبات در طراحی ویلا چوبی ، هم نشینی سنگ شومینه در کنار چوب است که فضای داخلی را در کنار مبلمان چرمی به فضای گرمی تبدیل میکند.

اغلب افراد تصور می کنند برای داشتن خانه های دلباز و لوکس باید منزل آن ها از متراژ قابل توجهی برخوردار باشد که این تصور نادرست است و شما می توانید حتی در خانه های کوچک فضایی دلباز و دکوراسیونی بدون نقصی را داشته باشید. در دکوراسیون خانه دوبلکس باز کردن پارتیشن شیشه ای و کشویی، اتاق پذیرایی و غذاخوری را به یک سالن یکسره تبدیل می کند و به صاحبخانه اجازه می دهد از این فضای دلباز برای پذیرایی از مهمانان، بازی کودکان، تماشای فیلم و غیره استفاده کند. هرجا که فضا تنگ و کوچک باشد، طراحان به فکر یک راهکار برای بزرگتر و دلباز شدن فضا هستند. در طراحی ویلای نیم پیلوت، طراح اتاق خواب را در سطحی بالاتر طراحی نموده و برای ورود به اتاق خواب پله در نظر گرفته است که علاوه بر شیک تر شدن نمای داخلی، حس امنیت و آرامش بیشتری به این اتاق القا میکند. با توجه به ظاهر صاف و یکنواخت این چوب محیط خانه شما بسیار گرم و دلپذیر به نظر می رسد. اهمیت انتخاب رنگ در زیبایی و تحول فضای داخلی هربخشی از دکوراسیون داخلی امری ثابت شده است ، تاثیر تناژ و سردی و گرمی رنگ محیط در روحیه اثربخشی فوق العاده ای خواهد داشت پس گزینش و ترکیب هوشمندانه این المان در فضای تعیین شده برای قرار گرفتن کتابخانه در گزینه های مهم قرار دارد.

برای طبقه دوم که شامل اتاق ها، سرویس بهداشتی و حمام میشه، می تونین پنجره های سقفی نصب کنین یا سقف رو به صورت شیروانی با پنجره های شیشه ای رو به طراحی داخلی خانه های قدیمی ایرانی آسمون بسازین. فضاهای عمومی ویلا دو طبقه با دکور چوبی با دیوارهای محکم و یکسره از جنس بتن خام که همه جا، اعم از آشپزخانه و سرویس بهداشتی دیده می شوند، کفپوش بتن صیقلی، الوار طبیعی و جزئیات مسی ساخته شده. حیاط خلوت، حصاری از جنس الوار دارد. این موضوع کاملا به هدف ساخت ویلا ارتباط دارد. امروزه خانه های دوبلکس مدرن پرطرفدار و محبوب تر هستند و هزینه دیزاین دکوراسیون داخلی و ساخت آن ها نیز کاملا بصرفه می باشد همچنین و شما می توانید از دیزاین های داخلی کلاسیک و مدرن در دیزاین نمای ساختمان های دوبلکس نیز استفاده نمایید.

گرایشی که امروز در جای جای دنیا به سبک های مینیمالیستی و روستیک (روستایی) در طراحی دکوراسیون داخلی می بینیم، شاید ناشی از تمایل انسان به فاصله گرفتن از جهان شلوغ، پرهیاهو و شتاب زده باشد. با توجه به نبود سیستم گازرسانی در روستاها، بخاری نفتی یا حتی هیزمی نیز یکی از عناصر خوب دکوراسیون خانه روستایی ایرانی به شمار میرود که کاربرد گرمایشی نیز دارد. حتی سطوح داخلی نیز ساده و بدون روکش یا رنگ است که با زیبایی و سادگی بافت طبیعی چوب را به نمایش میگذارد. اگرچه طراحی داخلی کار آسانی به نظر می آید و هر کسی گمان می کند که می تواند بهترین طرح ها را اجراکند اما مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره در این زمینه به شما کمک خواهد کرد که در مدت زمان کوتاه تر و با صرف هزینه ای کمتر به هدف دل خواه تان برسید و خانه را تغییری اساسی دهید. جاسازی وسایل در فضاهای کوچک، بسیار مشکل به نظر می رسد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار