اپل اوایل 2024 از نسل جدید آیپدها و مک‌بوک ایر M3 رونمایی خواهد کرد

به گفته «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اپل در کنار توسعه مک‌های جدید، روی macOS 14.3 هم کار می‌کند که انتظار می‌رود در فاصله ژانویه و فوریه 2024 از راه برسد. البته مک‌بوک ایر M3 احتمالاً در ماه مارس معرفی خواهد شد، بنابراین اپل آن‌ها را با نسخه جدید macOS روانه بازار خواهد کرد.

آیپدهای جدید اپل در راهند

اپل همچنین می‌خواهد سال آینده میلادی نسخه جدید آیپد مینی را هم روانه بازار کند، البته به‌طور دقیق نمی‌دانیم این تبلت چه زمانی معرفی خواهد شد.


منبع: https://digiato.com/articles/ipad-air-ipad-pro-refresh-macbook-air-m3-2024بلومبرگ همچنین در گزارش خود می‌گوید که اپل به‌خاطر کاهش فروش آیپدها، برنامه بزرگی برای به‌روزرسانی آن‌ها در اوایل 2024 دارد. ظاهراً اپل می‌خواهد در اوایل سال آینده میلادی از نسل جدید آیپد ایر و آیپد پرو با تغییرات چشمگیر رونمایی کند.

آیپد پرو M3

به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد برای افزایش فروش آیپدها، در اوایل سال آینده میلادی آیپدهای خود را به‌روزرسانی کند. علاوه‌براین، احتمالاً در مارس 2024 با نسل جدید مک‌بوک ایر با تراشه M3 روبه‌رو خواهیم شد.

برای اولین‌بار اپل می‌خواهد از دو نسخه آیپد پرو رونمایی کند که نسخه کوچک‌تر نمایشگر 10.9 اینچی و نسخه بزرگ‌تر نمایشگر 12.9 اینچی خواهد داشت. با وجود استفاده از پنل 12.9 اینچی، این محصول از آیپد پرو 12.9 اینچی ارزان‌تر خواهد بود.

آیپد پرو اپل برای سال 2024 به پنل OLED مجهز می‌شود؛ نمایشگری که مدت‌هاست در دنیای آیفون و اپل واچ وجود دارد اما برای اولین‌بار به دنیای تبلت‌های اپل راه پیدا می‌کند. به گفته گرمن، نسخه گران‌قیمت آیپد پرو به تراشه M3 مجهز می‌شود که عملکرد گرافیکی فوق‌العاده‌ای نسبت به چیپ M2 دارد.

اپل در سال 2022 طراحی مک‌بوک ایر را تغییر داد و در سال جاری میلادی هم از نسخه بزرگ‌تر آن یعنی مک‌بوک ایر 15 اینچی رونمایی کرد. حالا طبق گزارش بلومبرگ، اپل اوایل سال آینده میلادی از نسل جدید آن‌ها بدون تغییر طراحی رونمایی خواهد کرد و تمرکز اصلی در این محصولات روی تراشه 3 نانومتری M3 خواهد بود.