رویداد 9 آبان‌ما اپل بر مدل‌های مک‌بوک پرو M3 متمرکز می‌شود

با توجه به کلماتی که مینگ-چی کو در توییت خود به‌کار برده است، احتمالاً باید منتظر چند نسخه از تراشه M3 نظیر M3 ،M3 پرو و M3 مکس باشیم. می‌توان انتظار داشت که این تراشه‌ها در مدل‌های 13، 14 و 16 اینچی مک‌بوک پرو عرضه شوند.

کو می‌گوید فروش مک‌ها به‌خاطر ارتقای ناچیز توان پردازشی در تراشه M2 چندان خوشایند نبود، درنتیجه ممکن است کوپرتینویی‌ها مدل‌های مک‌بوک پرو مجهز به تراشه M3 را در تعداد محدودتری تولید کنند.

اپل شب گذشته در خبری اعلام کرد که هفته آینده رویداد جدید Scary Fast را برگزار می‌کند تا از مک‌های جدید پرده بردارد. حالا «مینگ-چی کو»، تحلیل‌گر سرشناس، مدعی شده است که این مراسم بر مدل‌های مک‌بوک پرو با تراشه سری M3 تمرکز خواهد داشت. احتمالاً در این رویداد باید منتظر چند نسخه از تراشه جدید اپل باشیم.

کو باور دارد که اگر مک‌های M3 هم نتوانند فروش سری مک‌بوک را تقویت کنند، این احتمال افزایش می‌یابد که اپل در سال 2025 سری کاملاً جدیدی از مک‌بوک‌های پرو را روانه بازار کند. همچنین در آن صورت این احتمال وجود دارد که کوپرتینویی‌ها گزینه احتمالی عرضه یک مک‌بوک ارزان‌تر را بررسی کنند.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ نیز باور دارد که اپل درحال آزمایش تراشه‌های M3 مکس و M3 پرو در مدل‌های مک‌بوک پرو است. حالا درنهایت باید ببینیم که اپل هفته آینده چه محصولاتی را معرفی خواهد کرد.
منبع: https://digiato.com/laptop/apple-to-focus-on-m3-series-macbook-pro-on-30-oct-event

مینگ-چی کو در صفحه شخصی خود در ایکس اعلام کرد که به‌نظرش این مراسم متمرکز بر مدل‌های مک‌بوک پرو با تراشه‌های سری M3 خواهد بود. او اذعان کرد که قبلاً گفته است معرفی چنین محصولاتی در سال جاری میلادی بعید به‌نظر می‌رسد، چون عرضه این محصولات در فصل چهارم 2023 با محدودیت مواجه است. اما درهرحال، اکنون اپل تصمیم به معرفی این محصولات گرفته و احتمالاً این محدودیت در عرضه تا فصل اول 2024 ادامه خواهد یافت.

احتمالاً با نمونه‌های مختلف مک‌بوک پرو M3 روبه‌رو می‌شویم