زمان عرضه اولین لپ‌تاپ‌های ایسوس با پردازنده رایزن AI 300 مشخص شد

بنابراین اگر این گزارش درست باشد، ایسوس اولین شرکتی خواهد بود که لپ‌تاپ‌هایی با پردازنده رایزن AI 300 شرکت AMD روانه بازار می‌کند و انتظار می‌رود پس‌ از او نیز سایر تولیدکنندگان از این روند پیروی کنند.


منبع: https://digiato.com/laptop/asus-officially-confirms-15th-july-for-amd-ryzen-ai-300-strix-point-laptops-launch

درباره لپ‌تاپ‌هایی که ایسوس قصد دارد به بازار عرضه کند، این شرکت طیف گسترده و همه‌جانبه‌ای از محصولات را در نظر گرفته است؛ به‌عنوان مثال Zenbook S 16 در میان این دستگاه‌ها خواهد بود که از پردازنده Ryzen AI 9 365 بهره می‌برد و 1399.99 دلار قیمت دارد. ROG Zephyrus OLED نیز لپ‌تاپ پیشرفته‌ای است که با تراشه Ryzen AI 9 HX 370 روانه بازار می‌شود.

وب‌سایت Videocardz نیز در گزارش خود اشاره می‌کند این تاریخ در چندین فروشگاه در ایالات متحده و اروپا نیز ذکر شده است.

لپ‌تاپ‌های مجهز به رایزن AI 300

به‌ نظر می‌رسد ایسوس رسماً تاریخ عرضه اولین لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده رایزن AI 300 شرکت AMD را برملا کرده است. فروش آن‌ها از 25 تیرماه آغاز می‌شود.

پردازنده‌های رایزن AI 300 شرکت AMD با معماری Zen 5، پردازنده گرافیکی RDNA 3.5 و معماری XDNA2 برای واحد پردازش عصبی (NPU) از قابلیت‌های زیادی برخوردارند و انتظار می‌رود هیاهوی رایانه‌های هوش مصنوعی را افزایش دهند.

درحالی‌که AMD هنگام معرفی پردازنده‌های سری رایزن AI 30‌0 خود گفته بود آن‌ها از ژوئیه به دنیای لپ‌تاپ‌ها می‌آیند، تولیدکنندگان تاکنون درباره عرضه اولین محصولاتشان با بهره‌مندی از تراشه‌های AMD هیچ اطلاعاتی ارائه نکرده‌اند. براساس گزارش‌های منتشرشده، ایسوس ظاهراً چند وقت گذشته محصولات جدیدی را در وب‌سایتش قرار داده است که نشان می‌دهد این شرکت می‌خواهد چندین مدل لپ‌تاپ با تراشه‌های رایزن AI 300 را تا 15 ژوئیه (25 تیر) عرضه کند.