سامسونگ احتمالاً در نیمه دوم 2024 یک لپ‌تاپ تاشو معرفی می‌کند

درخصوص تأمین‌کنندگان احتمالی پنل‌های این لپ‌تاپ، باید منتظر همکاری با خود سامسونگ دیسپلی یا شاید شرکت چینی BOE باشیم. طبق شایعات، اپل هم احتمالاً مشغول کار روی یک لپ‌تاپ تاشو است و ممکن است این دستگاه را در سال 2026 روانه بازار کند.


منبع: https://digiato.com/article/2023/10/08/samsung-may-launch-foldable-laptop-in-second-half-of-2024

به گزارش نشریه کره‌ای The Elec، به نقل از گیزموچاینا، لپ‌تاپ تاشوی سامسونگ با لولای قطره‌ای می‌تواند نمایشگرها را بدون فاصله روی یکدیگر ببندد و از چین‌خوردگی وسط دو نمایشگر بکاهد. این لولا همچنین می‌تواند به کاهش ضخامت این محصول کمک کند، اما ممکن است نگرانی‌هایی را در‌زمینه دوام این لپ‌تاپ به‌وجود بیاورد که در‌نهایت ضخامت دستگاه افزایش یابد.

سامسونگ مشغول کار روی یک لپ‌تاپ تاشو با طراحی لولای قطره‌ای است

سامسونگ ظاهراً درحال کار روی یک لپ‌تاپ تاشوی باریک با طراحی لولای قطره‌ای است که احتمالاً در نیمه دوم سال 2024 معرفی شود. طراحی لولای قطره‌ای پیش‌تر با عنوان Flex Hinge در گلکسی زد فولد و فلیپ 5 معرفی شده بود.

به‌علاوه، با توجه به اینکه ال‌جی پیش‌تر لپ‌تاپ تاشویی به نام Gram Fold را معرفی کرده بود، منتظرماندن سامسونگ برای ورود به این بازار می‌تواند مربوط به چالش‌های فعلی این شرکت باشد. برخی باور دارند که ورود این غول کره‌ای به بازار لپ‌تاپ سود چندانی برای آن‌ها به‌همراه نخواهد داشت، چون این شرکت به‌طور کلی جایگاه ضعیف‌تری در بازار لپ‌تاپ دارد؛ اما درهرحال بدیهی است که سامسونگ هم نهایتاً به این بازار وارد شود.

اگرچه این طراحی جذاب به‌نظر می‌رسد، اما تحلیل‌گران لزوم استفاده از لولای قطره‌ای در یک لپ‌تاپ تاشو را زیر سؤال برده‌اند. لپ‌تاپ‌ها نسبت به گوشی‌ها در فاصله نزدیک‌تری نسبت به چشم قرار می‌گیرند و کاربردهای متفاوتی دارند.

با توجه به اینکه لپ‌تاپ‌ها به‌طور طبیعی وزن سنگین‌تری دارند، لولایی به شکل U احتمالاً می‌تواند انتخاب بهتری برای آن‌ها باشد. در گزارش The Elec، یک کارشناس در این حوزه مدعی شده است که استفاده از لولای قطره‌ای در یک لپ‌تاپ احتمالاً توجیه چندانی نخواهد داشت.