عرضه مک استودیو و مک پرو با تراشه M4 احتمالاً تا اواخر 2025 عقب می‌افتد

احتمالاً مک استودیو و مک پرو با تراشه‌ M4 تا اواخر سال 2025 عرضه نخواهند شد. طبق گزارش «مارک گرمن» از بلومبرگ، زمان بیشتری لازم است تا نسخه‌های به‌روزشده این دستگاه‌های قدرتمند اپل آماده عرضه به بازار شوند.

مارک گرمن از بلومبرگ می‌گوید اپل احتمالاً نیمه دوم 2025، نسخه‌های به‌روزشده مک استودیو و مک پرو با تراشه‌ M4 را معرفی خواهد کرد.

تأخیر در عرضه مک استودیو و مک پرو با تراشه M4 تا اواخر 2025

کاربرانی که امیدوارند نسخه به‌روزرسانی‌شده‌ای از مک‌بوک ایر عرضه شود، باید بیشتر منتظر بمانند. خبرهای غیررسمی می‌گویند مک‌بوک ایر 13 و 15 اینچی احتمالاً اوایل سال آینده میلادی به‌روزرسانی خواهند شد. این اتفاق منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا مک‌بوک ایر اوایل امسال به‌روزرسانی شده بود. علاوه‌براین، باتوجه‌به اینکه مک‌بوک ایر پرفروش‌ترین مک‌بوک اپل است، منطقی است که اپل زمان بیشتری برای اطمینان از تأمین کافی تراشه‌های M4 برای مک‌بوک ایرها اختصاص دهد.


منبع: https://digiato.com/laptop/apple-m4-mac-studio-mac-pro-launch-late-2025

خبرهای غیررسمی و شایعه‌های مختلفی درمورد مک‌های M4 منتشر شده است و می‌گوید مک‌های بعدی که با تراشه جدید سری M اپل عرضه می‌شوند، مک‌بوک پرو 13 و 16 اینچی خواهند بود. انتظار می‌رود این دستگاه‌ها تا قبل از سال نوی میلادی با تراشه‌های M4 پرو و M4 مکس به‌روزرسانی شوند.

آخرین نسخه به‌روزرسانی‌شده مک استودیو و مک پرو در کنفرانس WWDC 2023 معرفی شدند. این دو دستگاه با نسخه‌های سریع‌تر تراشه M2 یعنی M2 مکس و M2 اولترا عرضه شدند؛ به‌این‌ترتیب نباید انتظار نسخه‌های M3 برای مک استودیو و مک پرو را داشت. البته چنین تصمیمی منطقی است؛ زیرا گفته می‌شود تراشه M3 فاقد اتصال پرسرعت UltraFusion است. این فناوری دو تراشه را به هم متصل می‌کند تا یک تراشه اولترا ایجاد کند.