محصولات سرفیس حداقل 6 سال به‌روزرسانی فریمور دریافت خواهند کرد

محصولات زیر تا حداقل 6 سال به‌روزرسانی فریمور و درایور دریافت خواهند کرد:

رویکرد جدید مایکروسافت برای محصولات سرفیس چندان قابل‌توجه نیست؛ چرا که کروم‌بوک‌ها برای مدت زمان بیشتری به‌روزرسانی دریافت خواهند کرد. درحقیقت گوگل چند وقت پیش اعلام کرد که کروم‌بوک‌هایی که سال 2021 یا بعد از آن روانه بازار شده‌اند، تا 10 سال به‌روزرسانی دریافت خواهند کرد.

با توجه به تاریخی که مایکروسافت اعلام کرده است، دستگاه‌های تقریباً زیادی شامل این سیاست جدید می‌شوند. در اسناد پشتیبانی می‌توانید تاریخ عرضه و مدت زمان پشتیبانی خانواده سرفیس را مشاهده کنید. برای مثال سرفیس لپ‌تاپ گو که در سال 2020 روانه بازار شد، تا سال 2024 به‌روزرسانی دریافت خواهد کرد. اما محصولات بعد از آن که با سرفیس پرو 7 پلاس شروع می‌شوند، تا 6 سال آپدیت خواهند شد.

سرفیس لپ‌تاپ استودیو
مایکروسافت قبلاً گفته بود که تنها 4 سال از زمان عرضه برای دستگاه‌های خانواده سرفیس آپدیت منتشر می‌کند، اما حالا طبق اسناد پشتیبانی مایکروسافت، این مدت زمان به 6 سال افزایش یافته است.

به‌روزرسانی محصولات سرفیس تا 6 سال

با وجود اختلاف زیاد میان مدت زمان به‌روزرسانی کروم‌بوک‌ها و سرفیس‌ها، باز هم اقدام اخیر مایکروسافت را باید مثبت تلقی کرد. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت در یکی دو سال آینده دوباره سیاست خود را تغییر دهد و خانواده سرفیس برای مدت زمان بیشتری آپدیت دریافت کند.


منبع: https://digiato.com/app/microsoft-surface-pc-six-years-firmware-updatesمحصولات سرفیس که از تاریخ 1 ژانویه 2021 (12 دی‌ماه 1399) روانه بازار شده‌اند، حداقل تا 6 سال به‌روزرسانی درایور و فریمور دریافت خواهند کرد.