مک‌بوک ایر 13 اینچی جدید و 15 اینچی احتمالاً تابستان آینده از راه می‌رسند

طبق گزارش جدید بلومبرگ، اپل احتمالاً در فاصله اواخر بهار و تابستان آینده از نسل جدید مک‌بوک ایر 13 اینچی و همچنین مک‌بوک ایر 15 اینچی رونمایی می‌کند. البته سؤال اصلی اینجاست که کوپرتینویی‌ها در این محصولات از چه تراشه‌ای استفاده خواهند کرد.

«مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ، در جدیدترین گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است که احتمال تجهیز مدل 13 اینچی به چیپ M3 وجود دارد؛ تراشه‌ای که انتظار داریم با لیتوگرافی 3 نانومتری TSMC ساخته شود. نسل کنونی مک‌بوک ایر در ژوئیه 2022 با چیپ 5 نانومتری M2 معرفی شد.

تراشه مک‌بوک ایر 15 اینچی هنوز مشخص نیست

به باور گورمن، مک بوک ایر 13 و 15 اینچی در فصل تابستان روانه بازار می‌شوند. همچنین ظاهراً باید منتظر عرضه مک پرو جدید در همین تاریخ هم باشیم. مک پرو جدید با تراشه M2 اولترا اما طراحی یکسان با مدل 2019 از راه می‌رسد. علاوه‌براین، در نیمه دوم 2023 باید منتظر معرفی آی‌مک 24 اینچی جدید هم باشیم.


منبع: https://digiato.com/article/2023/03/06/new-macbook-airs-by-summer-gurman

گورمن در گزارش خود نگفته است که اپل مدل 15 اینچی را به تراشه M3 مجهز می‌کند. به گفته این منبع، مدل 15 اینچی با تراشه M2 همچنان کاربران را شگفت‌زده خواهد کرد، بااین‌حال با وجود چیپ M3، این محصول قدیمی به‌نظر می‌رسد. البته پیش از گورمن، وب‌سایت دیجی‌تایمز هم مدعی تجهیز مدل 15 اینچی به چیپ M2 شده بود.

طبق گزارش‌ها، زنجیره تأمین اپل از ماه فوریه شروع به تولید پنل 15.5 اینچی برای مک بوک ایر جدید کرده است تا شاهد معرفی بزرگ‌ترین مک‌بوک ایر تاریخ باشیم. تا به امروز این محصول تنها در مدل‌های 11 و 13 اینچی روانه بازار شده است.

یکی دیگر از منابع دنیای فناوری، یعنی «مینگ-چی کو» هم در گذشته گفته بود که اپل برای مک‌بوک ایر 15 اینچی از تراشه‌های M2 و M2 پرو استفاده خواهد کرد. بااین‌حال هنوز نمی‌توانیم درباره چیپ مورد استفاده در این محصول مطمئن باشیم.

مک‌بوک ایر 15.5 اینچی