مک‌بوک پرو با صفحه‌نمایش اولد احتمالاً تا سال 2026 عرضه خواهد شد

شرکت تحقیقات بازار Omdia ادعا می‌کند که اپل «به احتمال زیاد» مک‌بوک پرو جدید با نمایشگر OLED را در سال 2026 معرفی خواهد کرد.

پنل‌های OLED می‌توانند هر پیکسل را به‌طور جداگانه کنترل کنند و در نتیجه تولید رنگ دقیق‌تر و سیاهی عمیق‌تری در مقایسه با سایر فناوری‌های نمایشگر ایجاد می‌شود. این پنل‌ها همچنین کنتراست عالی، زمان پاسخ‌گویی سریع‌تر، زاویه دید بهتر و انعطاف‌پذیری بهتری را ارائه می‌دهند.

میزان تقاضای صفحه‌نمایش اولد

پیش‌بینی می‌شود که حرکت اپل برای ارائه نمایشگرهای OLED، تقاضا برای تبلت‌های OLED در سال 2024 را نسبت به سال قبل، 3 برابر کند. انتظار می‌رود که این شرکت فناوری صفحه نمایش OLED را به اکثر تبلت‌های خود ازجمله آیپد مینی و آیپد ایر بیاورد. احتمالاً این تصمیم بر استراتژی‌های پذیرش OLED رقبا تأثیر می‌گذارد و تقاضای OLED در حوزه تبلت‌ها را تا سال 2029 به بیش از 30 میلیون دستگاه می‌رساند.

هفته گذشته گزارش شد که سامسونگ شروع به توسعه پنل نمایشگر 8 اینچی OLED جدید برای آیپد مینی کرده است. در همین گزارش پیش‌بینی شد که اپل در سال 2026 آیپد مینی و آیپد ایر را با فناوری OLED به‌روزرسانی کند. سال گذشته، شایعه شده بود که سامسونگ 3.14 میلیارد دلار در تأسیسات شهر آسان کره جنوبی به‌منظور تولید پنل‌های OLED برای نمایشگرهای 14 و 16 اینچی سرمایه‌گذاری می‌کند. این اندازه‌های 14 و 16 اینچی، احتمالاً مربوط به مک‌بوک پرو OLED خواهند بود.


منبع: https://digiato.com/laptop/oled-macbook-may-be-released-before-2026

با توجه به داده‌های اومدیا، پیش‌بینی می‌شود که تقاضا برای نمایشگرهای OLED در دستگاه‌های تلفن همراه از سال 2023 تا 2031 به میزان 37 درصد افزایش یابد. این رشد قابل‌توجه نشان‌دهنده تغییر بزرگی است؛ زیرا بسیاری از شرکت‌های فناوری، ازجمله اپل، به طور فزاینده‌ای از پنل‌های OLED در نوت‌بوک‌ها و تبلت‌های گران‌قیمت خود استفاده می‌کنند. «ریکی پارک»، تحلیلگر ارشد Omdia Display دراین‌باره می‌گوید:

«اپل احتمالاً در اوایل سال 2026 صفحه‌نمایش OLED را در مدل‌های مک‌بوک پرو خود قرار می‌دهد. این حرکت می‌تواند جرقه‌ای از افزایش قابل توجه تقاضا در بازار OLED باشد و احتمالاً تا سال 2031 میزان تقاضا را به بیش از 60 میلیون واحد برساند.»

ویژگی‌های صفحه‌نمایش اولد در مک‌بوک پرو