گوگل برای همیشه با پیکسل بوک خداحافظی می‌کند

به گزارش یکی از منابع آگاه بازار، گوگل ظاهرا با منحل کردن تیم توسعه‌دهنده نسخه بعدی لپ‌تاپ پیکسل بوک، برای همیشه با تولید آن خداحاظی می‌کند.

«ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل ماه‌هاست که در مورد کاهش استخدام‌ها صحبت می‌کند و حتی به این موضوع اشاره می‌کند که این شرکت قصد دارد برخی پروژه‌ها را تعطیل کند. حتی وی در ماه ژوئیه گفت برخی پروژه‌ها در یکدیگر ادغام خواهند شد و فرآیند سرمایه‌گذاری در شرکت دستخوش تغییراتی می‌شود.

به نظر می‌رسید گوگل روی نسل بعدی پیکسل بوک کار می‌کند تا سال آینده میلادی از آن رونمایی کند، اما حالا یکی از منابع آگاه بازار می‌گوید این شرکت تیم سازنده لپ‌تاپ خود را منحل کرده و دیگر خبری از توسعه نسل جدید پیکسل بوک نخواهد بود. ظاهرا این اقدام در راستای تلاش‌ گوگل برای کاهش هزینه‌ها صورت گرفته است. اعضای تیم توسعه پیکسل بوک نیز به قسمت‌های دیگری از گوگل منتقل شده‌اند.

گوگل دیگر روی توسعه نسل بعدی پیکسل بوک کار نمی‌کند

باید دید در نهایت گوگل چه استراتژی را در امتداد فعالیت‌های خود دنبال می‌کند و چه محصولاتی را در سبد خود نگه می‌دارد و کدام پروژه‌ها را متوقف می‌کند.


منبع: https://digiato.com/article/2022/09/13/google-pixelbook-canceled-team-shut-down

این احتمال نیز وجود دارد که گوگل بخواهد روی موضوعات دیگری با اولویت بالاتر سرمایه‌گذاری کند. گوگل معمولا برنامه‌های مربوط به محصولات آینده یا اطلاعات مربوط به استخدام و پرسنل خود را به اشتراک نمی‌گذارد ولی گاهی اولویت‌ها را تغییر می‌دهد و تصمیم‌های جدیدی می‌گیرد.

حدود چند ماه قبل، هیچ خبری از خداحافظی با پیکسل بوک نبود. حتی پیش از کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان I/O، «ریک استرلو»، مدیر سخت‌افزار گوگل در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این شرکت در حال توسعه پیکسل بوک است. حتی وی به این موضوع نیز اشاره کرد که بازار کروم‌بوک از سال 2017 و با عرضه پیکسل بوک، تغییرات مثبتی را تجربه کرده است. حتی وی در مصاحبه خود اعلام کرد این نسل از لپ‌تاپ‌ها به بلوغ خوبی رسیده‌اند.