2 بهترین نرم افزار دیکته 2023

اما فناوری پشت نرم افزار دیکته (که نرم افزار گفتار به متن یا تشخیص صدا نیز نامیده می شود) دارای اشکالاتی است. این برنامه‌ها منحنی‌های یادگیری دشواری دارند و تعصب ذاتی که انسان‌ها در آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند به این معنی است که دقت آنها می‌تواند متفاوت باشد، به‌ویژه برای افرادی با لهجه‌ها، لهجه‌های اجتماعی و گویش‌های مختلف مانند انگلیسی بومی آفریقایی آمریکایی یا اختلالات گفتاری. با این حال، برای کسانی که می توانند در چارچوب محدودیت های فناوری کار کنند، انتخاب های ما بهترین گزینه های موجود برای بسیاری از افرادی است که با استفاده از ابزار پردازش کلمه به کمک نیاز دارند.

انتخاب ما

کنترل صوتی اپل

Nuance Dragon Home 15 با قیمت 200 دلار گرانترین ابزار تشخیص گفتار است که ما آزمایش کردیم، اما بهترین گزینه برای افرادی است که رایانه های شخصی ویندوزی دارند. مانند همه نرم‌افزارهای دیکته‌ای که امتحان کردیم، استفاده از Dragon Home در ابتدا شامل یک منحنی یادگیری است، اما آموزش Dragon کار بسیار خوبی برای شروع شما انجام می‌دهد. عضو پانل ما با ناتوانی در پردازش زبان گفت Dragon Home یکی از دقیق‌ترین گزینه‌های دیکته‌ای بود که آن‌ها امتحان کردند، و ویژگی‌های فرمان قوی این امکان را برای آن‌ها فراهم کرد که به سرعت در دستگاه خود حرکت کنند. مانند انتخاب اپل ما، Dragon Home با لهجه‌های مختلف آمریکایی و لهجه‌های بین‌المللی مشکل داشت. برای آن دسته از آزمایش کنندگان با لهجه آمریکایی “خنثی” بهتر عمل کرد. همچنین برای از بین بردن تمام نویزهای پس زمینه تلاش کرد، اگرچه می توانید با استفاده از میکروفون یا هدست خارجی چنین مشکلاتی را کاهش دهید. اگرچه Dragon Home سریع‌ترین رونویسی‌ها را در بین هر ابزاری که ما آزمایش کردیم تولید کرد، اما این یک نکته مثبت غیرقابل صلاحیت نبود: نیمی از اعضای پانل ما گفتند که رونویسی کندتر زمان واقعی را به روش رونویسی جمله به جمله Dragon Home ترجیح می‌دهند زیرا مکث‌های طولانی‌تر آن را پیدا کردند. بین ظاهر جملات بر روی صفحه نمایش آنها باعث حواس پرتی شود.


منبع: https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/best-dictation-software/?utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=RSS%20Feedکنترل صوتی اپل با macOS، iOS و iPadOS نصب شده است، بنابراین برای هر کسی که یک دستگاه اپل دارد رایگان است. در آزمایش ما، در اکثر مواقع رونویسی های دقیقی تولید کرد، به خصوص برای بلندگوهایی با لهجه استاندارد آمریکایی. ابزارهای رقیب گوگل، مایکروسافت و ویندوز در تست های دقت ما به طور میانگین 15 امتیاز کمتر از نرم افزار اپل داشتند. در میان گروه آزمایش‌کننده‌های ما، کسانی که مهارت دست محدودی داشتند، ویژگی‌های فناوری کمکی کنترل صوتی را دوست داشتند، که پیمایش در سیستم‌عامل و ویرایش پیام‌ها را بدون هندز آسان می‌کرد. اما در حالی که تجربه‌ای که Voice Control ارائه می‌کند بهترین تجربه‌ای بود که برای دستگاه‌های اپل یافتیم، اغلب کلمات یا کل عباراتی را که توسط آزمایش‌کنندگان با لهجه‌های منطقه‌ای یا آمریکایی یا مشکلات گفتاری مانند لکنت گفته می‌شد اشتباه متوجه می‌شد. اگرچه چنین مسائل دقتی برای مدل‌سازی تشخیص گفتار که در طول تاریخ بر منابع داده‌ای همگن متکی بوده است، انتظار می‌رود، ابزارهای دیگر (به ویژه Nuance Dragon Home 15 که فقط برای ویندوز در دسترس است) در این زمینه کمی بهتر عمل کردند. ابزار اپل نیز ممکن است کمی عقب بیفتد، اگر چندین برنامه با پردازنده فشرده را به طور همزمان اجرا کنید، که اعضای پنل ما گفتند که باعث کاهش بهره وری آنها شده است.

انتخاب ما

Nuance Dragon Home 15

Dragon Home 15 دقیق‌ترین ابزار دیکته‌ای است که ما برای هر سیستم‌عاملی آزمایش کرده‌ایم، اما قیمت بالای آن بسیار قابل قبول است.

استفاده از کنترل صوتی اپل آسان‌تر است و رونویسی‌های دقیق‌تری را بیشتر از رقبا ایجاد می‌کند. همچنین یک مرکز فرماندهی قوی ارائه می دهد که اصلاحات را آسان می کند.